Úvod Aktuality Dom umenia spúšťa digitálne kino, plánujú aj priame prenosy

Dom umenia spúšťa digitálne kino, plánujú aj priame prenosy

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Premietacia kabína piešťanského Domu umenia v týchto dňoch  prechádza modernizáciou. Technici v nej inštalujú digitálny 2D projektor, napojený na satelit 쇼미더머니777 2화 다운로드. Premietať na ňom môžu nielen súčasné hollywoodske filmy, ale tiež priame prenosy – napríklad športové či z Metropolitnej opery 명탐정 코난 16기 다운로드.

IMG_4134

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Okrem premietačky dostalo divadlo tiež celkom nové kvalitné plátno s rozmermi 6 krát 14 metrov Centos svn. Kinu sa však podľa riaditeľky Edity Bjeloševičovej konkurovať nechystá, preto nemali ani záujem o 3D technológiu. Filmov ale ponúknu v programe viac a prenos bude oveľa kvalitnejší ako v minulosti 활기찬 배경음악 다운로드. „Chceme sa orientovať na českú, slovenskú tvorbu a európsku kinematografiu. Možno sa nám podarí, po zakúpení licencie, robiť aj iné podujatia ako prenosy z Metropolitnej opery s3 데이터 다운로드. Celý dom umenia bude potom „oblečený“ v takom slávnostnom šate,“ uviedla riaditeľka.

IMG_4144

Zavedenie digitalizácie do Domu umenia má na svedomí i skutočnosť, že snímok na 35 mm filmovom páse, z ktorého premietali doteraz,  v ponuke distribučných spoločností  ubúdalo 오버쿡 다운로드. „Technológie sme si nechali a možno sa raz budú používať na malý festival, ale to je hudba budúcnosti,“ uviedla riaditeľka. Prvý film z nového projektoru uvedú 16 슈퍼마리오 선샤인 다운로드. marca.

Náklady na zavedenie 2D technológie boli podľa riaditeľky dosť vysoké, ich výšku neupresnila, ale uviedla, že sa na nich podieľali aj ďalšie inštitúcie – približne tridsiatimi percentami Audiovizálny fond, 45 percent doplnilo Ministerstvo kultúry SR a zvyšok znáša Umelecký súbor Lúčnica, pod ktorý Dom umenia patrí Download Detective Conan's Nightmare of Pure Black.

(ad)

REKLAMA