Úvod Kultúra 64. music festival Piešťany otvoria fanfáry a Lúčnica

64. music festival Piešťany otvoria fanfáry a Lúčnica

REKLAMA
GM Dental Zubar

Piešťany hostia 64. ročník music festival Piešťany. Otvárací galavečer s úvodnými fanfárami sa uskutoční v predvečer Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny 31 microsoft office word 2007. mája. Nasledovať bude vystúpenie Umeleckého súbor Lúčnica s programom Z tvorby prof. Štefana Nosáľa.

Program úvodného festivalového dňa odštartuje vernisáž výstavy Dajme hudbe šancu 스타트 메뉴 8 다운로드. Tá predstaví tvorbu tridsiatky maliarov, grafikov, sochárov a sklárov z desiatich krajín Európy a USA. Naplánovaná je na 18:00 h.

O 19-tej zaznejú Slávnostné fanfáry Corni di Bratislava na terase Domu umenia 폴라익스프레스 다운로드. Nasledovať bude vystúpenie súboru Lúčnica. Predstavia sa Tanečný súbor so svojimi sólistami, Orchester a Ľudová hudba Lúčnice pod vedením primáša Martina Sleziaka a Spevácka skupina Lúčnice Download atmel studio 6.

REKLAMA
Sheriff Taxi Piešťany
Knebl
Dompek Pizza donaskova sluzba
Chlapci na panvici

„Hlavným poslaním Umeleckého súboru Lúčnica je starať sa o uchovávanie a rozvoj našich národných tradícií. Je to práca náročná, ale aj mimoriadne krásna Download dem from the National Geospatial Intelligence Agency. Veď tradícií, ktoré sú spojené s umeleckými prejavmi, môžeme na našom území nájsť stále mnoho. Temperamentné tanečné i vokálne prejavy našich predkov boli súčasťou bežného života pri činnosti, ako bol zber úrody, pranie bielizne, oslavy dožiniek, fašiangov, svadobných hostín, alebo duchovných sviatkov virtual audio cable 다운로드. Práca a pieseň jednoducho odjakživa napĺňali a stále napĺňajú zmysel nášho života. Človek je prácou živý a tanec, hudba i pieseň, ako tvorivé počiny, ho zušľachťujú a pomáhajú mu ten život skrášľovať,“ hovorí Marián Turner,  generálny riaditeľ Umeleckého súboru Lúčnica 사물의 비밀 다운로드.

„Vychádzajúc z bohatých umeleckých tradícií nášho ľudu, z prostredia roľníckeho, pastierskeho i remeselníckeho, sa chceme týmto myšlienkam priblížiť v scénickom tvare vystúpenia 타짜맞고 다운로드. Divákom prinášame   výber z najúspešnejších tanečných choreografií z tvorby profesora Štefana Nosáľa (1927 – 2017), dlhoročného umeleckého šéfa Lúčnice, ktorého nedožité 91 narodeniny si v tomto roku s úctou pripomíname,“ dodáva M 페인터 10 다운로드. Turner.

-red-

REKLAMA