Connect with us

Kultúra

100 rokov MDŽ bolo inšpiráciou výstavy, ktorá práve začína

Published

on

Reklama

V utorok 31. mája začína v KSC Fontána v Piešťanoch výstava „Viedeň patrí ženám, alebo Páni, sme v obraze“, ktorá vznikla pri príležitosti 100. výročia medzinárodného dňa žien. Vernisáž sa uskutoční o 17:00 h.

[singlepic id=14061 w=320 h=240 float=left]Jubilekné výročie, ktoré si pripomíname v roku 2011, bolo pre Medzinárodné združenie výtvarných umelkýň INTAKT podnetom na usporiadanie rozsiahleho celoročného projektu, ktorý zahŕňa výstavy, publikácie, podujatia v inštitúciách i verejných priestranstvách. Základom výstavy je subjektívny výber životopisov známych žien zo všetkých oblastí života. Sú medzi nimi vedkyne, ale aj ženy z verejnej a politickej sféry, ktoré pochádzali z Viedne alebo za posledných sto rokov vo Viedni pracovali, a ktoré fascinujú svojimi činmi a životnými príbehmi. Spomienkou na ne sú umelecky stvárnené podobizne a citáty. Prostredníctvom umeleckej konfrontácie výstava pripomína ich životopisy a môžete skúmať význam ich práce zo súčasnej perspektívy.

Reklama

Generácie presahujúci „dialóg“ s týmito ženami prinesie nový pohľad na historické súvislosti ich života a práce, názory a umelecké výrazové formy s cieľom ich začlenenia do kontextu súčasnosti. Výstavu nainšalovali v pondelok 30. mája  a potom sa autorky vybrali na prechádzku mestom. Pozriete si fotogalériu.

[nggallery id=762]

Reklama

Autor: bd Foto: M. Valo

 

Populárne články