Úvod Koktail Zuzana Vráblová sa vybrala na cesty po USA, navštívila Oklahomu i Nové...

Zuzana Vráblová sa vybrala na cesty po USA, navštívila Oklahomu i Nové Mexiko

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Slovenská wakeskaterka Zuzana Vráblová sa opäť vybrala do USA, tentoraz za cestovateľskými zážitkami. Spolu s Andrewom Pasturom navštívila napríklad Chickasaw National Recreation area a Wichita Mountains v Oklahome, ale aj Nové Mexiko. 

zima

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Chickasaw National Recreation area v Oklahome bola Zuzkiným prvým cieľom na ceste po USA. Parkom tečie rieka, ktorá má ideálne vodopádiky a určite by sa na nej výborne jazdilo na wakeskate. Zaujímavosťou je, že park dostal meno po kmeni indiánov, ktorí žili na tomto území od roku 1830 아이콘 이리오너라 다운로드.

wichita-mountains-the-narrows

Hneď na skok od Chickawas je Wichita Mountains, ktoré Zuzka objavila cez Instagram a na základe fotiek sa rozhodla, že tam spolu s Andrewom strávia deň či dva mulan subtitles. V parku liezli, prešli zaujímavé miesta a prvýkrát počas svojho výletu videli divokú zver. Park je domovom 806 druhov rastlín, 240 druhov vtákov, 36 rýb a 64 druhov plazov Eclipse font.leto-v-plnom-prúde

Po Wichita Mountains sa presunuli na sever Texasu Three Kingdoms 9 pk. Domáci to tu volajú Texaský Grand Canyon a naozaj to bola zmenšená verzia Grand Canyonu. Druhý najväčší kaňon v USA svoj názov dostal zo španielčiny a znamená „tvrdá palica“ Kang Ho-jung. V Texase mali konečne prvý slnečný a teplý deň, lebo dovtedy mali na cestách zimu. V Palo Duro si dali celodennú túru, prešli spodkom kaňonu, čo bol iný pohľad ako keď v Grand Canyone všetko videli z vrchu Download the complaining of the dead star. Aj tu Zuzka využila Instagram a našla si miesta, ktoré sa oplatí vidieť, najviac ju zaujala časť, ktorá sa volala Lighthouse.

zuzi-sekne-ti-to-tam

Po ceste z Wichita Mountains sa vybrali trošku za teplom a nabrali smer Nové Mexiko Mischievous Kiss. Andrew mal tip na ďalšiu zastávku, ktorá sa volala White Sands. Medzi horami sa belela púšť, takže pohľad to bol naozaj pekný. Sulfátové biele duny sú považované za najväčšie sulfátové pole na svete. Plán mali aspoň približný, no miesta na spanie v ňom neboli zahrnuté, a tak sa cestovatelia často riadili podľa počasia 공룡메카드 극장판 다운로드.

1331803857753

CESTOVATEĽSKÉ TIPY:

Vo veľkých parkoch sa dajú pri hľadaní zaujímavých miest využívať sociálne siete ako napríklad Instagram pwt 다운로드. V aplikácii sa dajú vyfiltrovať „PLACES“, kde ti aplikácia vyfiltruje fotky a podľa nich si vieš vybrať výlet. Miesta na spanie sme si priebežne googlili alebo sme používali aplikáciu Maps, kde sme našli aj miesta so sprchou. Sú parky, do ktorých sa dal kúpiť iba týždňový vstup, čo vychádzalo pomerne draho 파이어폭스 유튜브 mp3 다운로드. Preto sme si vždy dopredu overili ceny.

-lt/Zdroj: www.redbull.com/Foto: Zuzana Vráblová, Andrew Pastura-

REKLAMA