Connect with us

Koktail

Zmeniť byt na nepoznanie bez stavebných úprav? Dá sa to

Published

on

Reklama

Ak túžite po výraznej zmene vášho bývania bez prachu zo stavebných úprav a sťahovania nábytku riešením môže byť zmena závesov a bytových textílií. Popustite uzdu svojej fantázii a vyskúšajte dekorovať okná modernými textilnými materiálmi.

Living-room-curtain-ideasDnes sú trendom ľahšie látky v rôznych farebných prevedeniach. Nebojte sa lesku, vzorov ani výstrednejších farebných kombinácií. Ak potrebujete miestnosť zatieniť, ani to nie je problém. Látka závesov je schopná okamžite zmeniť váš interiér. Použiť ju môžete nielen na závesy, ale aj ako poťah na vankúše, prípadne „prehoz“ na posteľ, či prestierania na stôl. “Pred výberom si ujasnite, aký materiál, farba, vzor, priehľadnosť, najviac pristanú vášmu priestoru,” radí Zuzana Višňovská z piešťanského štúdia Inspira na Kukučínovej ulici neďaleko pošty. Ak potrebujete, môžete si zapožičať vzorky alebo dokonca požiadať o návštevu dizajnéra, ktorý vám na mieste pomôže dotvoriť atmosféru vášho bývania.
rr ciernaV súčasnosti existuje celá plejáda možností ako uchytiť bytové textílie na stenu či strop. Môžete si zvoliť napríklad garnižu vo forme kovovej tyče alebo profilu, hliníkovú koľajničku v rôznych prevedeniach, pevný profil so suchým zipsom alebo posuvný panel – to je len zopár riešení, existuje ich ďaleko viac.
Ak túžite po naozaj funkčnom a nie tuctovom riešení siahnite po rímskych roletách. “Tie si v poslednej dobe získavajú popularitu. Sú modernou alternatívou zatienenia okien. Látka sa neodhŕňa do strán, ale “skladá” smerom nahor. Na tento typ dekorácie okna je možné použiť ľahší či ťažší materiál podľa účelu, ktorému má slúžiť,” vysvetľuje Z. Višňovská.
Ďalšou z možností funkčného dekorovania priestoru sú japonské posuvné panely. Sú to zjednodušene povedané pásy látky, ktoré je možné použiť nielen na okná, ale aj ako predelenie priestoru v miestnosti. Použitý materiál potom závisí od vkusu majiteľa. Výsledný efekt však určite príjemne prekvapí.

Reklama

[nggallery id=2329]

Text a foto: PR

Reklama

Populárne články