Connect with us

Aktuality

Po zahraničných profesoroch láka Goethe Uni aj študentov z iných krajín

Published

on

Reklama

Sobotnému Otvoreniu letnej kúpeľnej sezóny predchádzali raňajky v budove Fakulty cestovného ruchu Goethe Uni na Winterovej ulici. Hostí pôsobiacich v oblasti turizmu na ne pozval rektor Juraj Stern a spolu s ním ich vítala tajomníčka fakulty Daniela Gloss.

[singlepic id=43612 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

„Pozvanie prijali obchodný radca slovenského veľvyslanectva v Berlíne Jaroslav Vala aj generálna riaditeľka sekcie cestovného ruchu ministerstva dopravy Ivana Magátová. Sú to ľudia, s ktorými chceme spolupracovať, aby sme vzájomne poskytovali kvalitné vzdelávanie,“ povedala Daniela Gloss.

Reklama

Podľa rektora Juraja Sterna môže fakulta prispieť k rozvoju slovenského turizmu aj tým, že láka študentov z nemecky hovoriacich krajín. „Mladí ľudia z Nemecka a Rakúska budú mať k Piešťanom pozitívny vzťah a môžu šíriť ich dobré meno vo svete,“ vysvetlil rektor. Dodal, že dekani jednotlivých fakúlt pochádzajú zo zahraničia a škola má záujem vzdelávať aj zahraničných študentov.

Cestovnému ruchu na slovensku podľa Juraja Sterna chýba infraštruktúra a kvalifikovaní ľudia s dostatočnou jazykovou vybavenosťou. „Dostatočne nie sú známe ani krásy a pozoruhodnosti Slovenska.“

Hostia spolu s vedením Fakulty cestovného ruchu Goethe Uni nechýbali ani v sprievode na Otvorení letnej kúpeľnej sezóny. Škola sa prezentovala aj v stánku na Winterovej ulici.

[nggallery id=2331]

(PR)

Populárne články