Connect with us

Koktail

Víkend na Beckove – sokoliari i návrat k rytierom

Published

on

Reklama

Návštevníci hradu Beckov si tento víkend môžu dosýta užiť sokoliarske vystúpenia i návrat v čase so skupinou Argenti. Sokoliari Falconarii z Považskej Bystrice predvedú umenie svojich dravcov v sobotu 10. júna. V nedeľu na hrade vznikne stredoveký tábor, kde sa dozviete množstvo zaujímavého zo života v tých časoch.

Reklama

Sokoliarske vystúpenia  sú naplánované o 10:00, 12:00, 14:00 a 16:00. Mimo nich si budete môcť prezrieť dravce  a dozvedieť sa viac o tom ako sa o ne treba starať, ako dravé vtáky lovia a iné zaujímavosti.

V nedeľu návštevníkov Skupina historického šermu a života Argenti prenesie návštevníkov o 200 rokov späť oproti minulému renesančnému víkendu, teda do obdobia gotiky a vlády kráľa Žigmunda Luxemburského. Dozviete sa veľa zaujímavého o spôsobe vtedajšieho života. Prezrieť si môžete stredoveký tábor, rytiersky stan s posteľou, oltárom a ďalším dobovým zariadením.

Reklama

Program bude v čase od 9:30 h do 17:00 h. Čaká vás dobová kuchyňa s ochutnávkami pre návštevníkov, stanový tábor, zbrojnica i hry pre deti. Rozprávanie o  živote v stredoveku s ukážkami zbraní a spôsobe boja je naplánované na 10:00, 12:00, 14:00 a 16:00 h.

Viac informácií na www.hrad-beckov.sk.

-inf- Foto: www.hrad-beckov.sk

Populárne články