Connect with us

Koktail

Veteránisti pomôžu malej bojovníčke Sabínke

Published

on

Reklama
Reklama

VETERAN CAR CLUB v Piešťanoch pripravil v dňoch 7. a 8. mája jubilejný 10. klubový výjazd. Jeho členovia sa okrem veľkolepej spanilej jazdy so štartom v Piešťanoch a cieľom na Podkylave rozhodli obohatiť túto akciu aj o charitatívny rozmer. Počas rannej registrácie vozidiel sa začne zbierka na podporu malej bojovníčky Sabínky Fajnorovej zo Starej Turej a pokračovať bude počas celého dňa. Okrem vrodenej vývojovej poruchy mozgu trpí dievčatko hypotonickým syndrómom, ktorý spôsobuje znížené svalové napätie. Hlavným cieľom veteranistov je pomôcť rodine k vyzbieraniu prostriedkov na rehabilitácie v ADELI Medical Centre, ktoré dievčatko tak veľmi potrebuje.

Sabinka Fajnorova v ADELI

Sabínkina hlavná diagnóza je hypotónia, čo znamená znížené svalové napätie. Dievčatko preto potrebuje intenzívnu a kvalitnú rehabilitáciu, ktorú absolvuje v ADELI Medical Centre v Piešťanoch. Keďže liečba nie je dostatočne hradená zo zdravotnej poisťovne, je rodina odkázaná na pomoc dobrých ľudí. Vďaka nim a akciám ako je táto sa Sabínka opakovane vracia do ADELI centra a krok za krokom zlepšuje svoj zdravotný stav.

„V súčasnosti už riešime len jediný problém, ako postaviť Sabínku na nohy. Keďže špeciálna rehabilitácia, ktorá by jej k tomu pomohla je pridrahá, rozbehli sme kampaň na zber vrchnákov z pet fliaš. Je neskutočné, koľko dobrých ľudí je na Slovensku. Chodia nám vrchnáky každý deň. Tešíme sa z každého balíčka. Potrebné je ich nazbierať veľké množstvo. Za tonu vrchnákov dostaneme 220eur. Zbiera ale celé Slovensko. Veľmi pekne ďakujeme za každý vrchnáčik,“ píše o pomoci rodina Fajnorová.

Reklama

veteran1

Stretnutie VETERAN CAR CLUBU sa začína 7. mája 2016 prezentáciou vozidiel v spoločnosti Suzuki v Piešťanoch (pri poliklinike) v čase od 8:00 do 9:00 hod. Následne krásne nablýskané veterány vyrazia na spanilú jazdu po Piešťanoch. Trasa je naplánovaná cez Krajinský most do obce Banka, kde si zastávku na Dominovej ceste vyžiadala samotná starostka obce. Odtiaľ sa presunú na futbalový štadión do obce Košariská, kde bude pre posádky vozidiel pripravené občerstvenie. Po obede budú veteránisti vo svojej jazde pokračovať do obce Podkylava k penziónu Adam, pričom po ceste navštívia tamojšiu raritu, domček Šmolkov. Večer už bude patriť príjemnému posedeniu pri ohni, opekačke a chýbať nebude ani harmonikár.

Viac o Sabínke a možnostiach pomoci sa dočítate na stránke http://pomozte-sabinke.weebly.com/ a na stránke Nadácie ADELI http://nadaciaadeli.sk/?s=sabinka+fajnorova

Podrobnejšie informácie:
k veteránom a akcii – p. Milan Boďo, tel.: 0905 543 427
k pomoci pre Sabínku – Ing. Stanislava Horvátová, Nadácia ADELI, tel.: 0911 943 239

-lt/Zdroj: Tlačová správa Nadácia ADELI-

Populárne články