Connect with us

Koktail

Včielka Maja vážila 30 kíl, potešila najmä deti

Published

on

Reklama

Študenti Strednej odbornej školy Rakovice sa môžu pochváliť hneď niekoľkými úspechmi na 20. ročníku národnej súťaže vo viazaní a aranžovaní kvetov a Majstrovstvách Slovenska vo floristike Victoria regia 2013.

[singlepic id=47814 w=320 h=240 float=left]Andrea Holekšá získala v kategórií Záhradnícke školy dve tretie miesta a to za závesný aranžmán na tému Plynutie vody a času mestom a za exteriérovú florálnu kompozíciu na tému Partnerské mestá mesta Piešťany.

Reklama

V sobotu kúpeľné mesto ožilo kvetinovou alegóriou. Študenti Strednej odbornej školy v Rakoviciach si pre tento rok pripravili alegorický voz v téme známych kreslených postavičiek z rozprávky Včielka Maja. Na výrobu postavičiek a celej kompozície sa použilo približne 20 kg kukurice, 10 kg slnečnicových semienok a približne 100 litrov lupeňov kvetov. Každý kostým vážil asi 30 kg.

„Najkrajšie momenty boli, keď nám ľudia aplaudovali a nahlas nás povzbudzovali: Ste výborní, ste veľmi šikovní, toto je najkrajší voz,“ povedala majsterka odborného výcviku Galina Vatrtová. Hlavne deťom sa páčili postavičky, tie im mávali, posielali bozky a imitovali pokusy o lietanie.

Reklama

Porota nakoniec žiakom Strednej odbornej školy Rakovice udelila tretie miesto.

[nggallery id=2528]

Text a foto: Tlačová správa SOŠ Rakovice/red

REKLAMA

IJaV-2

Populárne články