Connect with us

Koktail

V Trnave pripravujú druhý ročník herného festivalu UniCon

Published

on

Reklama

Festival UniCon má pred sebou 2. ročník, organizátori ho naplánovali v termíne 17. až 19. februára v priestoroch bývalej Základnej školy v Jame v Trnave. Podobne ako minulý rok, kedy sa podujatia zúčastnilo viac ako 500 účastníkov, pripravili aj tentokrát bohatý program. Príde veľa zaujímavých hostí, medzi ktorými nebudú chýbať coplayeri, streameri, pripravená bude retro herňa so starými konzolami, ale aj nové vychytávky herného priemyslu i množstvo netradičných spoločenských hier. Na všetkých čaká najväčšia prehliadka virtuálnej reality na Slovensku, legendárnu Maxihru si príde zahrať aj Andrej Bičan s Didianou a v programe je toho ešte omnoho viac. 

Maxihra s Andrejom Bičanom a Didianou

Reklama

Minulý UniCon sme si pripomenuli výročie kultu Duke Nukema, tento rok je venovaný spomienke na Crasha Bandycoota a legendárnu Maxihru. Pri tejto príležitosti na festival zavítajú špeciálni hostia, s ktorými si budete môcť pripomenúť čaro tejto nezabudnuteľnej relácie presne tak, ako ho zažívali televízni diváci v 90-tych rokoch.

unicon maxihra

Reklama

Súťaž v cosplay

Najoriginálnejší kostým obľúbenej fantasy, hernej či inej vymyslenej postavy získa lákavé ceny, medzi ktorými je aj výlet na londýnsky Comic Con. Registrácia prebieha tu, pódiová súťaž v nedeľu.

UniCon Cosplay
Foto: Matúš Pastor

Tímové turnaje v esportoch

Najlepšie československé tímy budú počas celého víkendu súperiť o ceny v celkovej hodnote vyše 5000 €. Hrať sa bude tradične CS:GO, LOL, DOTA2 a Hearthstone, ale pribudne aj Overwatch či Rocket League. Registrácia prebieha na unicon.lol/turnaje

UniCon Slovensko turnaj
Foto: Dagmar Kováčová

Hrateľné múzeum videohier

Sekcia vytvorená v spolupráci s projektom retroherna.cz ponúkne aj tento rok možnosť zaspomínať na desiatky predchodcov dnešných hier. Chýbať nebudú zástupcovia všetkých období herného vývoja od arkádového automatu, cez všetky éry televíznych konzol až po legendárne tituly na prvých desktopoch.

retroheňa
Foto: Pavol Kozinka
retroherňa unicon
Foto: Dagmar Kováčová

Najväčšia prehliadka virtuálnej reality na Slovensku

Jednoznačným technologickým hitom uplynulého roka bola virtuálna realita. Na tohtoročnom kone si budete môcť vyskúšať a porovnať všetky dostupné HDM zariadenia od jednoduchých krabičiek na mobily, cez Oculusy, HTC Vive a Playstation VR až po predpremiéru Microsoft Hololens.

UniCon VR

Foto: Pavol Kozinka

UniCon VR

Foto: Dagmar Kováčová

Unplugged sekcia s hrami pre malých aj veľkých

Na samostatnom poschodí bude čakať viac než stovka spoločenských hier od Gamingkeep, pri ktorých sa dá presedieť aj celý deň. Na tomto poschodí budú prebiehať tiež rôzne súťaže a kvízy, ale aj ukážky LARPU (live acting role playing), počas ktorého sa spoločne s profíkmi účastníci na chvíľu ponoria do príbehov plných silných zážitkov a nových skúseností.

UniCon offline sekcia

Foto: Dagmar Kováčová

Ukážková hodina kurzu GameCraft

Bratislavské OZ Hemisféra tento rok rozšírilo svoju pôsobnosť a otvorilo v Trnave nultý ročník kurzu GameCraft, ktorý sa zameriava sa na rôzne metódy vývoja hier, pričom deťom prirodzenou formou umožňuje spoznať základy programovania, grafiky aj tvorby príbehov. Ukážkovej hodiny sa môžu bezplatne zúčastniť deti od 8 rokov bez akýchkoľvek doterajších skúseností s tvorbou hier.

unicon hemisféra

Foto: MIT

Prednášky a panelové diskusie

Tento rok moderátori vyspovedajú cosplayerov, streamerov, youtuberov a ľudí z herného priemyslu. Zamerajú sa pri tom na aktuálnu problematiku esportov, využitia hier vo vzdelávaní, či rozdiely medzi roleplayom a cosplayom, alebo youtubermi a streamermi. Priestor samozrejme dostanú aj divácke otázky.

UniCon Panelová diskusia

Foto: Dagmar Kováčová

Nezávislí vývojári a ich hry

Tento rok na UniCon zavítajú aj indie developeri z Čiech a Slovenska. Predstavia svoje herné projekty, na ktorých momentálne pracujú. Návštevníci tak môžu byť prvými hráčmi a zároveň testermi.

Fotostena s voliteľným pozadím od výmyslu sveta

Je jedno či si navolíte pozadie z vašej obľúbenej hry, filmu, komixu alebo rozprávky. Šikovný tím fotografov dokáže na zelenom plátne divy, z ktorých zostane pekná pamiatka.

UniCon fotostena

Foto: Matúš Pastor

-TS UniCon-

Populárne články