Connect with us

Koktail

V Rozprávkovom lese bolo poriadne husto

Published

on

Reklama
Reklama

Boli ste v sobotu 13. augusta v Rozprávkom lese nad Višňovým a Čachticami? Bolo tam poriadne husto. Davy detí s rodičmi prichádzali autami i vlakom. Stáli v rade pri vstupe a často aj na trase pri miestach, kde mali stanovištia rozprávkové bytosti.

[singlepic id=18471 w=320 h=240 float=left]ežibaba, čert, vodník, princezné, Báthoryčka, Snehulienka a mnohé ďalšie bytosti čakali na všetkých návštevníkov. Niektoré deti sa báli, iné s radosťou brali cukríky. Trasa lesom bola príjemná a aj keď organizátori upozorňovali, že nie je vhodná pre kočíky, našli sa i takí čo to zvládli. Bludní rytieri utáborení v Rexovej doline taktiež vykúzlili úsmev na tvárach mnohých účastníkov. Súboje, ukážky zbraní, preťahovanie lanom, lukostreľba a pre zmorených rodičov nejaké to pivko. Na konci za odmenu deti vystáli rad na trampolínu a ešte sa dosýta vyskákali. To boli tie pozitívne časti akcie.

[singlepic id=18433 w=320 h=240 float=right]Trošku horšie to bolo s tým, že chýbala mapka okruhu, a tak viacerí účastníci nevedeli koľko cesty majú ešte pred sebou. Keďže boli unavení, otočili sa a vrátili sa tou istou cestou, i keď do Rexovej boriny im už veľa nechýbalo a cesta dole nebola vôbec náročná. Problematické boli aj rozdávané cukríky, mnohé deti, ale predovšetkým ich rodičia asi nevedia, že odpadky nepatria na zem, že ich treba zobrať zo sebou a vyhodiť do koša. Poniektorí rodičia tiež už asi mali otravu čerstvým vzduchom, a tak otravovali ostatným život cigaretovým dymom.

Dotiahnuť teda nejaké tie detaily, naučiť niektorých ako sa v lese treba správať a Rozprávkový les môže byť návodom pritiahnuť ľudí na akékoľvek miesto Slovenska.

Reklama

[nggallery id=1019]

Autor: T. Hudcovič

Populárne články