Úvod Koktail Urbanex: Prírodné kino čaká na rekonštrukciu

Urbanex: Prírodné kino čaká na rekonštrukciu

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Urban exploration, v doslovnom preklade mestský prieskum, je prehliadka obvykle nedostupných objektov v meste. Sú to opustené a tajomné miesta, ktoré si okoloidúci bežne nevšímajú, prípadne sa im vyhýbajú 이혼 양식 다운로드. Cieľom urban explorerov je takéto miesta preskúmať, zdokumentovať a upozorniť na ne. Aj v Piešťanoch a okolí je dosť podobných lokalít.

[singlepic id=20980 w=320 h=240 float=left]Naposledy tu premietali v roku 1997 Sherlock Season 1. Potom sa začala dlhotrvajúca rekonštrukcia Kultúrno-spoločenského centra Fontána, no na opravu prírodného kina nezostali peniaze. Piešťany sa odvtedy stali dejiskom medzinárodného filmového festivalu, ktorý by ďalšiu scénu určite uvítal Hello Loveless Download.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Obnova prírodného kina začala byť reálna v roku 2008, keď mestskí poslanci schválili 1,3 milióna korún na projektovú dokumentáciu visual studio community 2015 Hangul. V mestskom rozpočte sa však doteraz nenašli prostriedky na jej realizáciu. Predpokladané náklady sú 1,5 milióna eur. Zahŕňajú vybudovanie šatní, bufetu, priestoru pre premietaciu techniku, rekonštrukciu hľadiska aj javiska, nové osvetlenie, ozvučenie i oplotenie Grassmoon.

[nggallery id=1154]

Text a foto: urban_ex

REKLAMA