Connect with us

Koktail

Urbanex: Prírodné kino čaká na rekonštrukciu

Published

on

Reklama

Urban exploration, v doslovnom preklade mestský prieskum, je prehliadka obvykle nedostupných objektov v meste. Sú to opustené a tajomné miesta, ktoré si okoloidúci bežne nevšímajú, prípadne sa im vyhýbajú. Cieľom urban explorerov je takéto miesta preskúmať, zdokumentovať a upozorniť na ne. Aj v Piešťanoch a okolí je dosť podobných lokalít.

[singlepic id=20980 w=320 h=240 float=left]Naposledy tu premietali v roku 1997. Potom sa začala dlhotrvajúca rekonštrukcia Kultúrno-spoločenského centra Fontána, no na opravu prírodného kina nezostali peniaze. Piešťany sa odvtedy stali dejiskom medzinárodného filmového festivalu, ktorý by ďalšiu scénu určite uvítal.

Reklama

Obnova prírodného kina začala byť reálna v roku 2008, keď mestskí poslanci schválili 1,3 milióna korún na projektovú dokumentáciu. V mestskom rozpočte sa však doteraz nenašli prostriedky na jej realizáciu. Predpokladané náklady sú 1,5 milióna eur. Zahŕňajú vybudovanie šatní, bufetu, priestoru pre premietaciu techniku, rekonštrukciu hľadiska aj javiska, nové osvetlenie, ozvučenie i oplotenie.

[nggallery id=1154]

Reklama

Text a foto: urban_ex

Populárne články