Connect with us

Koktail

Aupark, Centroom a Enzo môžu byť Stavbou roka

Published

on

Reklama

Žiadnu zo štyroch piešťanských stavieb neposunula odborná porota do druhého kola súťaže CE.ZA.AR.  Aupark, Centroom a Enzo ešte majú možnosť získať cenu Stavba roka 2011.

[singlepic id=21000 w=320 h=240 float=left]O CE.ZA.AR-a sa uchádzala aj polyfunkčná budova Absolutio. Porota zložená z domácich a zahraničných architektov rozhodla, že do užšieho výberu sa nedostane ani jedna z uvedených stavieb. V minulosti pritom CE.ZA.AR putoval do Piešťan už dvakrát. V roku 2006 ju získal kolektív autorov okolo architekta Boba Perneckého za II. etapu pešej zóny. O dva roky neskôr zvíťazili v kategórii exteriér Eva Wernerová, Igor Bučenec a Peter Pospiech s Revitalizáciu potoku Dubová.

Reklama

[singlepic id=20998 w=320 h=240 float=right]Architektonickú súťaž Stavba roka vyhlasuje každoročne Združenie pre rozvoj slovenskej architektúry a stavebníctva–ABF Slovakia. Od konkurenčného CE.ZA.AR-a a Ceny Dušana Jurkoviča sa Stavba roka líši tým, že okrem architektov oceňuje aj stavbyvedúcich a stavebný dozor.

O víťazoch mohla tento rok rozhodovať aj verejnosť prostredníctvom internetového hlasovania. Výsledky súťaže budú zverejnené 19. októbra. Ceny odovzdá manželka prezidenta SR Silvia Gašparovičová.

Reklama

[nggallery id=1156]

Text: mp foto: stavbaroka.eu

Populárne články