Connect with us

Koktail

Urbanex: Hotel Javor – airsoftové športovisko a galéria

Published

on

Reklama

Urban exploration, v doslovnom preklade mestský prieskum, je prehliadka obvykle nedostupných objektov v meste. Sú to opustené a tajomné miesta, ktoré si okoloidúci bežne nevšímajú, prípadne sa im vyhýbajú. Cieľom urban explorerov je takéto miesta preskúmať, zdokumentovať a upozorniť na ne. Aj v Piešťanoch a okolí je dosť podobných lokalít.

[singlepic id=20719 w=320 h=240 float=left]V rekreačnej zóne pri Lodenici sa za hustým porastom skrýva hotel Javor. Napriek tomu, že je roky opustený, čoraz viac priťahuje pozornosť špecifických skupín ľudí. Pravidelne ho navštevujú vyznávači airsoftu a sprejeri.

Reklama

Bojová hra v teréne s imitáciami skutočných zbraní zanechala v hoteli Javor tisíce drobných bielych guľôčok. Dvojposchodová budova s veľkými i menšími miestnosťami a plynulým prechodom do rozsiahlej záhrady, je pre tento šport ideálna. Presvetlené priestory zaručujú dobrú viditeľnosť a aj vďaka tomu, sa tam[singlepic id=20738 w=320 h=240 float=right] konajú pravidelné súboje s prísnymi pravidlami.

Stavba sa môže pýšiť aj pestrou grafity galériou. Posprejované sú takmer všetky steny. Za pozornosť stojí najmä presklený pavilón, ktorému pestré farby dodávajú zvláštnu atmosféru. Hotel Javor by mohol byť skvelou filmovou kulisou.

Reklama

[nggallery id=1137]

Text a foto: urban_ex

Populárne články