Connect with us

Koktail

Turisti chystajú Jarný pochod z Hlohovca do Piešťan

Published

on

Reklama
Reklama

Klub slovenských turistov Hlohovec chystá na sobotu 16. apríla už 38. ročník Jarného pochodu HP. Prechod z Hlohovca do Piešťan láka každoročne stovky priateľov prírody, minulý rok ich bolo až 735. Pripravované trasy majú rôznu dĺžku, pričom najkratšia 13-kilometrová vedie do Jalšového a dá sa odkráčať za tri a pol hodiny. Najdlhšia, vedúca z Hlohovca cez Ovčiu skalu, Havran, Čertovu Pec do Piešťan zaberie až 9 hodín a meria 37 kilometrov. Podujatie dotáciou opäť podporilo mesto Hlohovec.

„Pochod HP je turistická akcia, určená pre peších turistov a cykloturistov. Cieľom akcie je zdravý pohyb a pobyt v čistej prírode. Všetky trasy Pochodu HP sú vedené po značených turistických chodníkoch. Prosíme turistov, aby rešpektovali vyznačené trasy, neskracovali chodníky a pohybovali sa iba po vyznačených trasách. Taktiež prosíme o citlivý prístup k prírode, bez produkovania hlasných zvukových efektov a odpadu, bez rušenia vtáctva a lesnej zveri. Všetky vyprodukované odpadky odneste prosím z lesa so sebou, na určené miesto. Usporiadatelia nemajú možnosť a prostriedky na upratovanie odpadkov po účastníkoch akcie,“ opisujú podujatie organizátori z KST Hlohovec.

Trasy:
13 km: Hlohovec – Ovčia skala – Jalšové (3,5 hod)
17 km: Jalšové (alebo Studená dolina) – Ovčia skala – Havran (4,5 hod)
22 km: Hlohovec – Ovčia skala – Havran (6 hod)
28 km: Hlohovec – Ovčia skala – Havran – Piešťany (7 hod)
37 km: Hlohovec – Ovčia skala – Havran – Čertova Pec – Piešťany (9 hod)

Štart:
13, 22, 28 a 37 km: Hlohovec, žel. st., 7:00 – 9:00 hod
17 km: Jalšové obec (alebo Studená dolina – Ifkova chata)
Doprava z HC autobusom hromadnej dopravy zo zastávky Hlohová ul., alebo AS o 7:50 a 9:20 hod do Jalšového (zast. Jalšové obec) a o 09:00 hod do Studenej doliny (zast. Tepličky chata). Štartová registrácia pre trasu 17 km je na kontrole Ovčia skala.

Reklama

Cieľ:
13 km: Jalšové (cieľová registrácia je na kontrole Ovčia skala)
17 a 22 km: Havran
28 a 37 km: Piešťany (cieľová registrácia je na kontrole Havran)
Informácie:

„Všetky trasy Pochodu HP vedú po značených turistických chodníkoch s jednoduchou orientáciou. Na štarte, aj na kontrolách, budú pripravené informačné plagátiky s mapkou, popismi jednotlivých trás, aj s ich časovými rozpismi. Veríme, že nikto nezablúdi a každý si nájde cestu do svojho cieľa. Turisti, ktorí chodia na Pochod HP pravidelne, vedia, že na trase je možné občerstvenie (jedlo, voda) iba z vlastných zásob. Preto odporúčame zásobenie na štarte v Hlohovci, kde je možné zakúpiť občerstvenie v blízkych obchodoch a gastroprevádzkach,“ dopĺňajú informácie organizátori.

-lt/Foto: archív-

Populárne články