Connect with us

Koktail

Tri kľúče pre Katarínu slávnostne otvoria brány hradov Beckov a Čachtice

Published

on

Reklama
Reklama

„História, ktorá nás spája“. S takýmto podtitulom sa bude niesť celá tohtoročná turistická sezóna na hradoch Beckov, Čachtice a Plaveckom hrade. Uzavreli totiž jedinečnú spoluprácu, aká sa na Slovensku len tak nevidí.

Slávnostné otvorenie sezóny v Beckove a Čachticiach sa začne víkendovým podujatím Tri kľúče pre Katarínu, ktoré vďaka svojmu autentickému dobovému príbehu prepája všetky tri hrady. Spoznajte strastiplný príbeh mladej Kataríny z rodu Stiborovcov a pomôžte jej získať späť jej panstvo.

Pre deti sú pripravené dobové hry, ale aj skvelá kráľovská čokoláda. Tešiť sa môžete aj na šermiarov, razbu mincí či písanie kráľovskej depeše. Staňte sa stredovekým poštárom, preneste list z hradu Beckov na Čachtický hrad alebo opačne a získajte dukát kráľa Žigmunda Luxemburského.

Reklama

Na hradoch prestavia aj novú bankovku

Počas tohto víkendu sa uskutoční aj prestavenie suvenírovej bankovky v nominálnej hodnote 0 € s motívom Beckovského a Čachtického hradu. Prvá aukcia na Čachtickom hrade prebehne o 13.00 a druhá o 16.00 na Beckovskom hrade (hradná kaplnka).

Tohtoročnou novinkou je aj špeciálna Výstava stredovekého kúpeľníctva a lekárstva v priestoroch Beckovského hradu, ktorú pre vás otvoria už v sobotu 6. apríla. Lákadlom je aj tradičné hľadanie veľkonočných vajíčok na Beckovskom hrade, ktoré si môžete vychutnať počas celých sviatkov od 19. do 22. apríla.

TS

Populárne články