REKLAMA

„História, ktorá nás spája“. S takýmto podtitulom sa bude niesť celá tohtoročná turistická sezóna na hradoch Beckov, Čachtice a Plaveckom hrade. Uzavreli totiž jedinečnú spoluprácu, aká sa na Slovensku len tak nevidí.

Slávnostné otvorenie sezóny v Beckove a Čachticiach sa začne víkendovým podujatím Tri kľúče pre Katarínu, ktoré vďaka svojmu autentickému dobovému príbehu prepája všetky tri hrady. Spoznajte strastiplný príbeh mladej Kataríny z rodu Stiborovcov a pomôžte jej získať späť jej panstvo.

REKLAMA
Participativny rozpocet 1

Pre deti sú pripravené dobové hry, ale aj skvelá kráľovská čokoláda. Tešiť sa môžete aj na šermiarov, razbu mincí či písanie kráľovskej depeše. Staňte sa stredovekým poštárom, preneste list z hradu Beckov na Čachtický hrad alebo opačne a získajte dukát kráľa Žigmunda Luxemburského.

Na hradoch prestavia aj novú bankovku

Počas tohto víkendu sa uskutoční aj prestavenie suvenírovej bankovky v nominálnej hodnote 0 € s motívom Beckovského a Čachtického hradu. Prvá aukcia na Čachtickom hrade prebehne o 13.00 a druhá o 16.00 na Beckovskom hrade (hradná kaplnka).

Tohtoročnou novinkou je aj špeciálna Výstava stredovekého kúpeľníctva a lekárstva v priestoroch Beckovského hradu, ktorú pre vás otvoria už v sobotu 6. apríla. Lákadlom je aj tradičné hľadanie veľkonočných vajíčok na Beckovskom hrade, ktoré si môžete vychutnať počas celých sviatkov od 19. do 22. apríla.

TS

REKLAMA