Úvod Koktail Thajsko je ako prestretý stôl

Thajsko je ako prestretý stôl

Ak sa Jána Kopečného spýtate, kde sa cíti byť doma, odpovie, že v Piešťanoch, vo Švédsku a v Juhovýchodnej Ázii 피닉스 다운로드. O svojich poznávacích cestách do exotických krajín rozprával 20. októbra v Piešťanskom informačnom centre.

Prednáška spojená s premietaním stoviek fotografií sa začala v Thajsku 마이크로소프트 공식 다운로드. Bangkok je podľa Jána Kopečného bránou do celej Juhovýchodnej Ázie. „Ročne sem prichádza 9 miliónov turistov a z toho je 40% žien. Väčšinou aj ony cestujú samotné qlab 다운로드. Informácie, spoje, bezpečnosť, všetko je tak zariadené, že sa človek cíti dobre” povedal na úvod.

REKLAMA
Chlapci na panvici
Dompek Pizza donaskova sluzba

Najväčšou výhodou thajskej metropoly je podľa neho vynikajúce jedlo 오늘은 가지마 다운로드. „Thajsko je pre mňa jeden prestretý stôl. Krevetky, raky, mušle, ryby, polievky, veľa zeleniny a rôzne druhy ovocia – to všetko na ostrý spôsob 국민은행 로고 다운로드. Sú to však jedlá zdravé. V Piešťanoch som doteraz nenašiel reštauráciu, kde sa dá naobedovať tak, že by tam nebol olej alebo múka použitá na zahustenie Open water download. Takže thajské jedlá mi tu dosť chýbajú.”

Všetkým cestovateľom odporúča knižných sprievodcov: „… v ktorých sa dá nájsť všetko Download chrome videos on your phone. Jediný problém je, že tieto knihy sú príliš ťažké, takže keď chcete navštíviť Laos, Kambodžu a Thajsko vážia spolu aj 5 kg.”

Pri svojej poslednej ceste strávil Ján Kopečný týždeň v meditačnom centre Evil Ward. „Vstáva sa o pol piatej, spí sa na doskách, nesmie sa pozerať do očí, jedlo je podávané len ráno a pred obedom, potom cvičíme jogu a meditujeme ShadowGun. Prichádzajú sem ľudia z celého sveta. Keďže je zakázané rozprávať, rozumejú si aj bez slov. Všetko je zdarma, budhisti len chcú, aby sa človek našiel.“

Najhorším zážitkom z Thajska boli pre ostrieľaného cestovateľa paradoxne oslavy Nového roka, kedy sa domáci niekoľko dní veselia orbit or beat 다운로드. „Tento sviatok má jednu obrovskú nevýhodou – oni všetko čo sa pohne polievajú. Od rána do večera päť dní v kuse, každý každého polieva. Sedel som napríklad v taxíku, otvoril okno a vedro vody už tam bolo. Preto som radšej odcestoval 2000 km na juh a tam to práve začínalo.“

Rozprávanie Jána Kopečného o ďalších krajinách Juhovýchodnej Ázie pokračovalo do neskorých večerných hodín. Namiesto sprostredkovaných slov, ponúkame s láskavým dovolením autora zopár záberov z jeho bohatej fotogalérie.

Autor: nc

REKLAMA