Connect with us

Koktail

Swingový večer presvedčil o tom, že tancovať sa dá aj s barlami

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťanský pivovar ovládli v sobotu 12. marca swingové rytmy. V úvode večera vystúpila živá kapela Tea Garden a o zábavu do neskorej noci sa zase postaral DJ Max W. z Čiech. Swingovali malí aj veľkí, muži a ženy, deti i starší páni a dokonca aj človek, ktorý sa odvážil tancovať s barlami. Väčšina so 150 účastníkov nezabudnuteľného večera prišla oblečená v štýle 20. až 40. rokov minulého storočia. Janči a Stell zo zoskupenia B – Swing naučili tanečníkov vrámci workshopu základy Charlestonu a možno to bude neuveriteľné, základom kurzu bolo chodenie a zmena smeru. Aj druhá veľká Swingová tančiareň dopadla nad očakávania organizátorov a v lete by sa tak malo odohrať ďalšie pokračovanie.  

IMG_1097_resize

„Swingový večer bol veľmi príjemný a prekvapením pre nás bola živá kapela Tea Garden, ktorá vytvorila výbornú a neopakovateľnú atmosféru. Potešilo nás, že väčšina ľudí dodržala dresscode a prišla oblečená naozaj vo veľkom štýle. Nechýbali vesty, motýliky, košele, klobúky a ženy boli v krásnych šatách naozaj nádherné. Ohlasy boli naozaj skvelé, ľudia sa s nadčením zapojili do tanečného worshopu a tancovalo sa dlho do noci. V lete by sme určite radi spravili v spolupráci s B – Swingom tretie pokračovanie,“ povedal o podujatí Peter Demko z Piešťanského pivovaru.

IMG_0917_resize

Reklama

Projekt B-Swing tvorí osem nadšencov swingu. V rámci tanečných kurzov lektori vyučujú Solo Charleston, Lindy Hop a Boogie-Woogie. B-Swing sa snaží vytvárať komunitu priaznivcov swingovej hudby, módy a tanca. V Bratislave, kde pôsobí, pravidelne poriada swingové tančiarne v štýlových kaviarňach či pod holým nebom. (www.b-swing.sk)

IMG_0972_resizeIMG_0837_resizeIMG_1217_resize

-lt-

Populárne články