Connect with us

Aktuality

Polícia varuje: „Pozor na internetových podvodníkov!“

Published

on

Reklama
Reklama

Polícia obvinila dvoch mužov z podvodu na internetových bazároch, najmenej v dvoch prípadoch. Dvojica si zverejnila na internetovej stránke „bazos.sk“ inzerát, prostredníctvom ktorého ponúkali na predaj ojazdené auto. Mitsubishi L 200, 4×4, vyrobený v roku 2001 inzerovali v novembri 2015 za sumu 1600 eur a v prípade záujmu o prihlásenie auta, žiadali navyše 420 eur. Na ich ponuku zareagoval telefonicky 39-ročný muž z okresu Trnava. S predávajúcim sa cez telefón dohodli na zálohe 1000 eur. Podmienkou pre rezerváciu bol aj prevod peňazí na účet predajcu, ktorý prebehol ešte v ten istý deň.

Po transakcii dostal poškodený muž z Trnavy krátku mobilnú správu, že záloha bola prijatá, ale viac sa mu s predávajúcimi nedarilo skontaktovať. Na viaceré výzvy muža nereagovali a sľúbenú zálohu nevrátili. Dvaja muži vo veku 34 a 35 rokov z okresu Malacky sú podozriví z prečinu podvodu, teraz im hrozí strata slobody až na 2 roky.

Podobný prípad riešia aj policajti z Piešťan a Leopoldova. „Piešťanskí policajti obvinili rovnako z podvodu dvoch mužov. V tomto prípade inzerovali rovnakým spôsobom iné vozidlo a to značky Hyunday a pýtali zálohu viac ako 2000 eur. V treťom prípade, ktorý riešia policajti z Leopoldova, sú obe osoby zatiaľ len podozrivé. Aj v tomto prípade ponúkali na predaj ojazdené vozidlo,“ informuje o podvodoch Mária Linkešová z Oddelenia komunikácia a prevencie.

Polícia apeluje na ľudí, aby nákupy cez internet vždy dobre zvážili. Prípady, s ktorými sa polícia zaoberá a rieši s podvedenými ľuďmi, je stále veľa. Pri nákupoch cez internet by občania mali prihliadnuť na viaceré faktory. Extrémne výhodná kúpa by nemala byť jediným a rozhodujúcim kritériom. Odporúčame nakupovať v overených internetových obchodoch, pri súkromných inzerciách uprednostňovať pokiaľ možno osobný odber. Pri osobnom vyzdvihnutí si tovar môžete skontrolovať, vyskúšať a výhodou je, že peniaze nemusíte posielať nikomu vopred. Ak sa stanete obeťou podvodníka, kontaktujte políciu. Všetky informácie o osobe, aj internetovú komunikáciu si pre tento prípad uchovajte.

Reklama

-lt/Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave-

Populárne články