Connect with us

Koktail

Spoznajte svet vďaka príbehom cestovateľov zo Slovenska, Poľska i Maďarska

Published

on

Reklama

Druhý ročník festivalu Cestou necestou sľubuje medzinárodnú účasť. Pozvanie prijala horská vodkyňa z Poľska i najscestovanejší Maďar. Dvojica Slovákov porozpráva o dobrodružnej ceste naprieč strednou Áziou na starej Lade. Podujatie sa uskutoční v nedeľu 9. novembra v klube ŽiWell.

[singlepic id=43565 w=520 h=340 float=center]

Reklama

REKLAMA

kia akcia

Reklama

Vďaka podpore Vyšehradského fondu ponúkne druhý ročník festivalu v Piešťanoch medzinárodných hostí. Príde aj Gábor Csonka – najscestovanejší Maďar súčasnosti, ktorý už viac ako 10 rokov prenajíma svoj byt v Budapešti, zatiaľ čo cestuje po svete. Doposiaľ navštívil vyše 120 krajín.

„S Gáborom som sa spoznal v Indii a zažili sme spolu veľa zábavných chvíľ. Jeho prezentácia v Piešťanoch bude zameraná na Gruzínsko, ale určite po nej rád zodpovie všetky zvedavé otázky o cestovaní po celom svete,“ hovorí organizátor festivalu a čoraz známejší slovenský cestovateľ Michal Knitl.

Z Poľska k nám zavíta horská vodkyňa Ola Dzik, držitelka ocenenia Snežný leopard, ktorá ako jedna z mála žien sveta zdolala všetky sedemticícovky v Pamíre a Ťan-Šane. Návštevníkom festivalu porozpráva o Tatrách a horolezectve v Afganistane.

Svoj humor a odhodlanie prejsť svet netradične nezaprú Matej Fabšík a Marián Gojčík. Práve na festivale v Pieťanoch bude mať premiéru ich prezentácia o populárnej expedícii Lada svetom. Budú rozprávať o ceste z minulého leta, keď so svojim autom Vasiľom putovali naprieč strednou Áziou.

Prezentáciu si pripravil aj organizátor festivalu Michal Knitl, ktorý tentokrát predstaví to najlepšie zo štyroch návštev Nórska. Dominika Porubská porozpráva svoje zážitky z Bali, Michal Kralovič sa podelí o skúsenosti z putovania na fiatke po celom svete a Marta Kacwin s Matejdom Dumanom porozprávajú o Bosne a Hercegovine.

Text: Tlačová správa

REKLAMA

barmanka

Populárne články