Connect with us

Koktail

Michal David pomôže deťom vzácnou fotkou zo svojho archívu

Published

on

Reklama
Reklama

Neočakávaným fantastickým darčekom obohatil charitatívny aukčný salón Adeli spevák Michal David. Do aukcie, na ktorej bude sám spievať, venoval v prospech postihnutých detí aj dospelých skutočnú vzácnosť – fotografiu, na ktorej je spoločne s Eltonom Johnom, vlastnoručne podpísanú oboma.

foto MICHAL DAVID + ELTON JOHN

REKLAMA

kia akcia

Reklama

O ich stretnutí i o tom, ako fotografia vznikla, povedal Michal David: „Je to fotka z koncertu Eltona Johna v Prahe v O2 Aréne 2010, ktorý sa konal dva týždne pred mojím koncertom k 50. narodeninám. Pre mňa to bol úžasný darček, pretože dostať sa k Eltonovi na koncerte do zákulisia a osobne mať možnosť sa s ním porozprávať, je viac-menej nemožné. K  tomu som dostal pozvánku na Charitatívny koncert Lady Gaga u Sira Eltona Johna vo Windsore, kde som sa s ním opäť stretol a kde mi aj podpísal fotografiu. Spoznal ma a hneď sa pýtal, ako dopadol koncert. Tam som sa osobne stretol aj s Lady Gaga.“

Tento nevšedný zberateľský kúsok a okrem toho dobrý pocit z pomoci tým, ktorí to potrebujú, si môže odniesť jeden z návštevníkov 4.ročníka Charitatívneho aukčného salóna Adeli, ktorý sa uskutoční v Piešťanoch, v Kursalone, 23. októbra 2014 o 19.30 h. Výťažok z dražby tejto fotografie, z dražby 40 diel popredných slovenských výtvarníkov a z predaja tombolových lístkov bude rozdelený medzi 7 pacientov s neurologickými poruchami pohybu na zabezpečenie kvalitnej rehabilitácie. Novinkou tohtoročnej aukcie je tombola, v ktorej bude možné vyhrať zaujímavé knihy s podpismi autorov, ale aj šperk, či hodnotné originálne výtvarné diela. Prvou cenou bude dielo M. A. Bazovského.

Text a foto: Tlačová správa

Populárne články