Úvod Koktail Spoluzakladateľ hotelovej akadémie sa dožil 99 rokov

Spoluzakladateľ hotelovej akadémie sa dožil 99 rokov

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Meno MUDr. Imricha Sečanského je spojené so vznikom Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch. V stredu 26 Download avplayer. júna tohto významného slovenského lekára navštívili zástupcovia školy.

[singlepic id=44558 w=520 h=340 float=center]

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

 

V Piešťanoch trávil veľa voľného času už ako študent medicíny a Ľudovít Winter mu poskytol ubytovanie v hoteli Excelsior (Jalta) , aby sa pripravil na skúšky 패션시티 mr 다운로드. Imrich Sečanský spomína na budovateľa piešťanských kúpeľov ako na výborného obchodníka a manažéra.

Keďže veľmi často cestoval do Švajčiarska, Winter ho požiadal, aby z Hotelovej školy v Laussane priniesol učebné osnovy, podľa ktorých by prebiehala výučba v novozriadenej škole v Piešťanoch (1946) 해피 메리 다운로드.

Dnes už 99-ročný pán doktor si zaspomínal na obdobie, v ktorom ako prvý dietológ a diabetológ spolupracoval s konateľmi Ružového mlyna, v ktorom sa v povojnovom čase vyrábali diétne produkty so sójovej múky, cestoviny, keksíky a detská výživa Cerasil Markdown Editor.

Zúčastnil sa na rozdeľovaní sójových produktov UNRA (aj pre deti v Amerike). V 1945 založil v Bratislave Štátny ústav pre výživu a o rok neskôr otvoril v Bratislave prvú diétnu jedáleň hand simulator 다운로드. Po vojne sa totiž vracali domov ľudia z koncentračných táborov a pre zažívací trakt týchto ľudí bolo veľa dobrého jedla hotovou katastrofou – mali zdravotné problémy a končili v nemocnici pads 9.3 다운로드.

V školských rokoch 1954 až 1960 bol názov školy Škola pre spoločné stravovanie a MUDr. Sečanský vyučoval na škole odborné predmety 사랑의 불시착 1화 다운로드. Bol aj zakladateľom odboru diétna sestra na zdravotníckej škole. Napísal mnoho odborných a kuchárskych kníh, ktoré popisovali zdravú výživu 바이오쇼크 다운로드.

Dlhé roky a aj vo vyššom veku navštevoval piešťanské kúpele, kde sa liečil v obľúbenej Balnea Esplanade a pri každej ceste do Piešťan neobišiel hrob Ľudovíta Wintera 샵캐스트 다운로드. A jeho „recept“ na dožitie sa dlhého veku? Jesť pomaly, dobre jedlo požuť a zapiť pohárikom dobrého vínka.

Na záver stretnutia mu zástupcovia Hotelovej akadémie popriali pevné zdravie a sľúbili, že sa určite stretnú pri oslave jeho storočnice magic one 2.0.

Text a foto: Hotelová akadémia Ľ. Wintera

REKLAMA