Úvod Koktail Silvester ľudí teší, ale zvieratám môže spôsobiť traumu

Silvester ľudí teší, ale zvieratám môže spôsobiť traumu

REKLAMA
Koberce Trend 16102021

Oslavy Silvestra a príchodu nového roku sú pre väčšinu ľudí veľmi zábavným okamihom, ktorý je spájaný s výbuchmi petárd a ohňostrojov 한글 815 다운로드. Problém s hlasným zvukom explózií majú kvôli vyvinutému sluchu najmä psy a tak je dôležité, aby ste ich okolo polnoci nechávali samých. I keď tento zážitok môže byť pre nich traumatizujúci, existujú overené triky, ako ich pred strachom a stresom uchrániť. 

IMG_8350_resize

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Väčšine psov spôsobuje hluk explózií strach, ale môže u nich vyvolať aj úzkosť či dokonca prejavy agresivity Tudors. Najdôležitejšie je, aby ste nenechávali svojich psíkov samých doma a snažili sa im dostupnými prostriedkami znížiť stres a napätie. Dobrými radami je zabávať psíka rôznymi hrami, venovať sa mu, mať ho počas silvestrovskej noci v interiéri domu či bytu a mať doma pustené rádio či televízor, ktoré z časti prehlušia opakujúce sa zvuky výbuchov 한글2007 그리기마당 다운로드. Dávajte si pozor aj na to, aby pes vám pes pri návale stresu neušiel, či nespôsobil zranenie.

Týchto päť rád by vám malo pomôcť pri zmiernení psieho stresu Fortune Harmony.

1. Psa nenechávajte samého.
Psa rozhodne nenechávajte samého, pretože v strese by mohol ublížiť nielen sebe, ale aj rozbiť či rozhrýzť nábytok 뫼신사냥꾼 다운로드. Ak musíte odísť, určite mu pripravte pohodlné miestečko, kde nebudú nebezpečné predmety a kde bude v bezpečí.

2. Venujte sa mu, hrajte sa s ním
Psíkovi sa počas trvania ohňostrojov venujte, dávajte mu najavo, že všetko je v poriadku a nič zlé mu nehrozí winhex 다운로드.

3. Netrestajte ho, za svoj stres a obavy nemôže.
Pes môže v strese spôsobenom delobuchmi spôsobiť nechcene rôzne škody, môže sa snažiť ukryť a kňučať, určite ho za to netrestajte glass ball mp3. Len tým prehĺbite jeho traumu a strach.

 

4. Namiesto liekov mu naordinujte pokoj. 
Na upokojenie psa stačí vo väčšine prípadov zatiahnuť závesy, pozavierať okná a pustiť hlasnejšie televízor či rádio itus ingang computer. Docielite tým zmiernenie preľaknutia a spôsobeného výbuchmi.

5. Pri použití liekov vyhľadajte veterinára.
Ak viete, že psík výbuchy ohňostroja nezvláda a musíte použiť na jeho upokojenie lieky, určite zájdite za veterinárom Free Matrap. Určite nepoužívajte sedatíva určené pre ľudí, okrem otravy mu hrozí aj to, že by sa mohol prebrať v najnevhodnejšej chvíli a jeho stres by sa tým ešte zvýšil 나눔명조 다운로드. Psa omámeného sedatívami nenechávajte samého. Ak nemáte inú možnosť a musíte ho zavrieť do búdy, určite ho z času na čas skontrolujte.

Dobrá radá na záver. Nebezpečenstvo hrozí aj po silvestrovskej noci, pretože s oslavami Silvestra sa spája aj konzumácia alkoholu. Okrem pozostatkov svetlíc a delobuchov sa na zemi často nachádzajú aj úlomky skla a ďalšie odpadky. Snažte sa vyhnúť miestam kde sa oslavovalo, minimálne nimi prechádzajte so psíkom na vôdzke.

-lt/Zdroj: blesk.cz/Foto: Útulok Piešťany, archív-

REKLAMA