Connect with us

Koktail

Šarkaniáda bola parádna

Published

on

Reklama

Takto stručne a presne charakterizoval dnešné popoludnie na Červenej veži jeden z najmenších účastníkov. Na lúku s výhľadom na Piešťany prišli stovky ľudí, najmä rodín s deťmi. Zatiaľčo sa zväčša rodičia snažili dostať šarkanov do vzduchu, deti sa naháňali hore-dolu kopcom a užívali si slnečný jesenný deň.

[singlepic id=48339 w=560 h=385 float=center]

Reklama

 

REKLAMA

Reklama

rekl-komenskeho

Tentoraz organizátori z občianskeho združenia Kvas zabezpečili okrem dobrého občerstvenia aj silný vietor. Aby podporili tvorivosť, vyhlásili tradičnú súťaž o najkrajšieho doma vyrobeného šarkana, ale nakoniec ocenili každého, kto prišiel s vlastným lietajúcim výtvorom. V kategórii najškaredší šarkan vyhral ten, ktorý za celé dve hodiny ani raz nevzlietol. Jeho majitelia dostali putovný pohár so zváranými uhorkami, ktoré síce môžu zjesť, ale o rok by ho mali odovzdať ďalej. Samozrejme plný domácich uhoriek.

Aj vďaka počasiu bol 7. ročník šarkaniády skutočne parádny. Podľa organizátorov sa 20. októbra na Červenej veži vystriedalo približne 600 ľudí, čo je doterajší rekord. Pozrite sa ako to tam vyzeralo:

[nggallery id=2566]

REKLAMAijav-ucto

Text a foto: Martin Palkovič a Tomáš Niščák

Populárne články