Connect with us

Koktail

Klub aktívnych seniorov AkSen oslávil prvé narodeniny

Published

on

Reklama

Sobota 19. októbra nenechala doma seniorov a AkSen ich pozvalo na Deň otvorených dverí . V Zelenom dome na Teplickej ul. 58 v Piešťanoch akseňáci slávili 1. narodeniny. V čase od 10.00 do 17.00 h navštívila centrum takmer stovka  seniorov so záujmom získať informácie o združení a jeho aktivitách.

[singlepic id=48445 w=320 h=240 float=left]Na slávnostné otvorenie prišli aj hostia z Komárna, Prešova, Popradu i Trnavy. Program i výborné občerstvenie pripravili samotní členovia a dobrovoľníci AkSen . Na výstavných paneloch sa návštevník mohol viac dozvedieť o činnosti klubu AkSen v Piešťanoch za uplynulý rok ale aj to, čo ich čaká v najbližších týždňoch.

Reklama

Seniori sa učia cudzie jazyky, hrať na klavíri, poznávať vesmír i našu planétu, zdravo žiť . Vyhľadávané sú aj kurzy práce s počítačom či digitálnym fotoaparátom. Cvičí sa pilates aj či-kung. Každý utorok chodí skupina nadšencov na cyklo výlet a v piatok sa stretávajú pri spoločenských hrách a hudbe.

AkSen pre seniorov nielen z Piešťan zorganizoval výlety pre oddych, zábavu i poučenie na Slovensku i do zahraničia. V centre je nainštalovaná aj malá výstava prác, vytvorených na kreatívnych stretnutiach. Zaujímavé boli obrazy, maľované na počítači a tiež ukážkové kúsky ručných prác, ktoré sa seniori v klube aj učia – paličkovanie, štrikovanie z argentínskej vlny, háčkovanie, vyšívanie . Je to časť prác z kolekcie 2.ročníka výstavy Zlaté ručičky našej babičky, ktorá bola po celý minulý týždeň v kine Fontána sprístupnená verejnosti. Výstavu vo Fontáne organizovalo AkSen v spolupráci s MsKs pri príležitosti mesiaca úcty k starším.

Reklama

Počas Dňa otvorených dverí sa priamo v AkSen zaregistrovalo 11 nových záujemcov. AkSen má v našom okrese za rok činnosti 248 zaregistrovaných členov z toho Piešťancov je 218. Na „strome želaní“ vyrástlo mnoho poďakovaní i osobných prianí pre ďalšiu činnosť združenia, aby AkSen mohlo plniť ďalšie sny seniorom.

Text a foto: Jarmila Staneková

REKLAMAijav-ucto

Populárne články