Úvod Koktail Klub aktívnych seniorov AkSen oslávil prvé narodeniny

Klub aktívnych seniorov AkSen oslávil prvé narodeniny

REKLAMA
BF Domoss kupelne
Neoreal Nicco
BF Domoss kuchyne

Sobota 19. októbra nenechala doma seniorov a AkSen ich pozvalo na Deň otvorených dverí . V Zelenom dome na Teplickej ul. 58 v Piešťanoch akseňáci slávili 1. narodeniny. V čase od 10.00 do 17.00 h navštívila centrum takmer stovka  seniorov so záujmom získať informácie o združení a jeho aktivitách.

Na slávnostné otvorenie prišli aj hostia z Komárna, Prešova, Popradu i Trnavy. Program i výborné občerstvenie pripravili samotní členovia a dobrovoľníci AkSen . Na výstavných paneloch sa návštevník mohol viac dozvedieť o činnosti klubu AkSen v Piešťanoch za uplynulý rok ale aj to, čo ich čaká v najbližších týždňoch.

REKLAMA
Karafka

Seniori sa učia cudzie jazyky, hrať na klavíri, poznávať vesmír i našu planétu, zdravo žiť . Vyhľadávané sú aj kurzy práce s počítačom či digitálnym fotoaparátom. Cvičí sa pilates aj či-kung. Každý utorok chodí skupina nadšencov na cyklo výlet a v piatok sa stretávajú pri spoločenských hrách a hudbe.

AkSen pre seniorov nielen z Piešťan zorganizoval výlety pre oddych, zábavu i poučenie na Slovensku i do zahraničia. V centre je nainštalovaná aj malá výstava prác, vytvorených na kreatívnych stretnutiach. Zaujímavé boli obrazy, maľované na počítači a tiež ukážkové kúsky ručných prác, ktoré sa seniori v klube aj učia – paličkovanie, štrikovanie z argentínskej vlny, háčkovanie, vyšívanie . Je to časť prác z kolekcie 2.ročníka výstavy Zlaté ručičky našej babičky, ktorá bola po celý minulý týždeň v kine Fontána sprístupnená verejnosti. Výstavu vo Fontáne organizovalo AkSen v spolupráci s MsKs pri príležitosti mesiaca úcty k starším.

Počas Dňa otvorených dverí sa priamo v AkSen zaregistrovalo 11 nových záujemcov. AkSen má v našom okrese za rok činnosti 248 zaregistrovaných členov z toho Piešťancov je 218. Na „strome želaní“ vyrástlo mnoho poďakovaní i osobných prianí pre ďalšiu činnosť združenia, aby AkSen mohlo plniť ďalšie sny seniorom.

Text a foto: Jarmila Staneková

REKLAMAijav-ucto

REKLAMA