Connect with us

Koktail

Šarkaniáda, aj keď vietor trošku chýbal, bola super

Published

on

Reklama
Reklama

Krásne slnečné počasie a vidina púšťania šarkanov vytiahli v nedeľu 10. októbra na Šarkaniádu, ktorá sa konala na poli na Červenej veži  nad Piešťanmi, takmer stovku detí s rodičmi či starými rodičmi. Vietor síce chvíľu pofukoval a chvíľu nie, ale keďže dolu brehom sa dobre beží, nebolo to až také dôležité a šarkany sa podarilo dostať do vzduchu aj tak.

[singlepic id=5270 w=320 h=240 float=left]Deti a rodičia, ktorí pomáhali ako sa dalo, si zasúťažili o najdlhšie letiaceho šarkana a potom o najkrajšieho doma robeného šarkana. Domácich šarkanov bolo tento rok trinásť. Okrem papierovej klasiky upútal najmä maličký šarkan s veľkým úsmevom vyrobený z igelitového vrecúška. Neprekážal [singlepic id=5237 w=320 h=240 float=right]mu ani slabý vietor, ale chvíľami pri absolútnom bezvetrí, aj jeho majitelia len bezmocne stáli a čakali, kedy zafúka (behu už asi mali dosť :-) ).

Niektoré z detí, viacej ako šarkany, ktoré bolo treba často ťahať, lákal oheň a opekanie. Podaktoré už nelákal ani oheň a jednoducho od únavy zaspali.

Krásne popoludnie pre všetkých pripravili organizátori z občianskeho združenia Živá planéta.

Reklama

Autor: Tomáš Hudcovič Foto: Tomáš Hudcovič – hug(o)photo agency

Atmosféru podujatia si môžete vychutnať aj v našej fotogalérii.

[nggallery id=199]

Populárne články