Úvod Koktail Rizikami civilizácie sú nielen vojny a globálny ekonomický kolaps, ale aj zložitostné...

Rizikami civilizácie sú nielen vojny a globálny ekonomický kolaps, ale aj zložitostné preťaženie

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Občianske združenie Aktívny senior zorganizovalo v utorok 25. októbra prednášku na tému “Riziká civilizácie”, ktorú viedol Štefan Škulec North American server download. Návštevníci sa mohli dozvedieť viac o tom aké riziká boli spojené s fungovaním civilizácií v minulosti, ale aj o aktuálnych faktoroch, ktoré nás ohrozujú 너의 모든 것 다운로드. Podľa prednášky existuje do roku 2100 pravdepodobnosť až 19 percent, že ľudstvo také aké poznáme v súčasnosti zanikne. Globálnymi hrozbami pritom sú digitálna tma teda výpadok internetu, kolaps globálneho systému zásobovania potravinami, elektromagnetický pulz s celokontinentálnym dosahom, destabilizácia jadrových arzenálov, svetová pandémia, globálna deflácia i kolaps svetových finančných trhov https 엑셀 다운로드.

Riziká civilizácie Škulec 25.10-16 003

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Vývoj civilizácií bol podľa prednášky spojený s racionalizáciou života spoločností a rastom výkonnosti 사랑의 불시착 다운로드. Zdokonaľovanie prakticky vždy znamenalo prechod od využívania jednoduchších zariadení a systémov k zložitejším a výkonnejším. To síce uspokojovalo potreby obyvateľov lepšie, ale všeobecne zvyšujú zraniteľnosť jednotlivých predmetov, procesov a celej civilizácie voči ich poruchám a náhodným zlyhaniam Packet Tracer 5.3 3ed. Ďalšou podstatnou okolnosťou je, že výnosy investícií do rozširovania zložitých systémov, teda takzvané medzné výnosy, postupne klesajú 피스쿨 다운로드. Logickým zavŕšením takéhoto vývoja je stagnácia a neskôr kolaps a úpadok. Súčasná spoločnosť tiež nie je imúnna pred pôsobením zákona klesajúcich medzných výnosov a rizikami zložitostného preťaženia malware.

Riziká civilizácie Škulec 25.10-16 001

V prednáške boli uvedené i príklady vzostupu a kolapsu minulých civilizácií svn server. Tie postihli napríklad Ríšu Západný Čou, Harappu, Mezopotámiu, Egyptskú starú ríšu, Minójskú, Mykénsku a Mayskú civilizáciu. Spomínané kultúry napredovali k zložitosti, ktorá sa však vo veľa prípadoch stala príčinou ich kolapsu. Vysoká technologická úroveň a prakticky globálny stupeň vzájomného prepojenia, ktorý súčasná civilizácia dosiahla, vytvára aj v porovnaní s minulými ľudskými civilizáciami mimoriadne vysoký stupeň zložitosti Shindoriko n600 driver.

Riziká civilizácie Škulec 25.10-16 007Riziká civilizácie Škulec 25.10-16 004Riziká civilizácie Škulec 25.10-16 009lt/Zdroj: Štefan Škulec/Foto: Jiří Rais-

REKLAMA