Connect with us

Koktail

Punkáči deťom opäť v Piešťanoch

Published

on

Reklama

Podujatie Punkáči deťom sa uskutoční podobne ako vlani v Piešťanoch. Priaznivci jediného punkového festivalu na Slovensku si dajú zraz 21. – 24. júla v areáli autokempingu na Lodenici. Vlani sa festivale účinkovalo takmer sedemdesiat kapiel a prišlo cez 3000 divákov.

Festival začínal pred štyrmi rokmi v skromných podmienkach v Brezovej pod Bradlom. K dispozícii bol [singlepic id=2251 w=320 h=240 float=left] iba drevený prístrešok, ktorý slúžil ako pódium a vystupovalo 18 účinkujúcich prevažne so Slovenska a Čiech. Prvý rok prišlo na festival 550 ľudí. Vlani sa už akcia v Piešťanoch konala na dvoch pódiách a pri nich sa bavilo cez 3000 ľudí.

Reklama

Koľko ľudí príde ten rok, zatiaľ organizátori len odhadujú. Podľa počtu fanúšikov v skupine festivalu na sociálnej sieti Facebook, ktorých je cez 8000, je možné očakávať opäť vyššiu návštevu ako v roku 2010. Vyznavačov punku láka aj zaujímavá cena permanentiek, ktorá je v predpredaji 15 až 25 eur na mieste konania festivalu. Organizátori akcie plánujú výťažok zo vstupného venovať deťom prostredníctvom organizácie „Pomoc deťom v ohrození“.

Potvrdené kapely, ktoré budú na festivale účinkovať: THE CREEPSHOW (CAN), SKARFACE (FR), THE LURKERS (UK), THE TWINKLES (IT), ARGY BARGY (UK), KLASSE KRIMINALE (IT), BULBULATORS (PL), LENIWIEC (PL), SPEICHELBROIS (D), KITTY IN A CASKET (A), ARGIES (ARG), DIVOKEJ BILL, ALKEHOL, PLEXIS, TLESKAČ, SPS, KONFLIKT, HOUBA, PUNK FLOID, SEX DEVIANTS, LORD ALEX, ZAČIATOK KONCA, HERETIX, HASIACI PRÍSTROJ, VOLANT, TOTÁLNI NASAZENÍ,N.V.Ú., ODPAD, NEŽFALEŠ, KARPINA, SPÍNACÍ ŠENDLÍK, HT, THE FIALKY, EX-TIP, PRINCOVIA ,KOTÚČE DM, ZAKÁZANÝ OVOCE, DEGRADACE, APPLE JUICE, MALOMOCNOST PRÁZDNOTY, THE LAST DAYS OF JESUS, EDITOR, NEKULTÚRA, STREET SPIRIT, STARÉ PUŠKY, PIPES AND PINTS a ďalší.

Reklama

 

Pozrite si fotogalériu z ročníka 2010:

[nggallery id=79]

Autor: db Foto: Tomáš Hudcovič

Populárne články