Connect with us

Koktail

Disko, disko disko, tancuj pri mne blízko …..

Published

on

Reklama
Reklama

Táto pesnička i podobné hity minulého tisícročia sa niesli sálou Kultúrneho domu v Krakovanoch v piatok 4. marca 2011. Konala sa tu už druhá RETRODISKOTÉKA určená „starším a pokročilým“, čiže vekovej kategórii nad 30 rokov.

[singlepic id=10977 w=320 h=240 float=left]Veď kto by odolal hitom ABBY, Duran Duranu, Smokie, Michaela Jacksona či Boney M? No z nás „jemne starších“ nikto. A že to nie je len konštatovanie, dokázala plná sála i tanečný parket. Zišli sa tu rôzne vekové skupiny ( od 14 do 65 rokov), rôzne hudobné štýly (hippies, depešáci, pankeri ,rock´n rolláči i rokáči), rôzne módne obdobia ( roky 60-te, 70-te, 80-te) dokonca i pamätníci tupírovaných účesov si tento rok prišli na svoje. Aj keď na plagáte bolo písané, že dobový odev je vítaný, i nás, usporiadateľov, prekvapilo ako zodpovedne a štýlovo sa takmer všetci účastníci zladili. No a pre tých, ktorí uvedené roky nezažili, či pozabudli na módu a doplnky, bola pripravená módna prehliadka, ktorej modely skompletovali a zozbierali členky Jednoty dôchodcov v Krakovanoch. Niektoré z nich odevy aj predviedli a dokonale komentovali, čo úspech a kvalitu prehliadky len znásobilo.

[singlepic id=10976 w=320 h=240 float=right]Nechýbal ani tzv. Socialistický kútik – obývačka s originálnymi doplnkami a kreslami, kde ste sa mohli nechať vyfotografovať, aby pamiatka na túto akciu bola dokonalá. Takže ak si chcete pripomenúť, čo to bol a ako vyzeral „kotučák“, kopirák, nekrepovaný toaletný papier, p. Husák, pokochať sa starými socialistickými úspechmi a heslami, tak sa u nás nabudúce určite zastavte, veď za pár eur ste mali návštevu mini múzea i diskotéky! Nechýbala (ako na žiadnej dedinskej diskotéke) tombola s prvou cenou – pečenou kačicou! Takže, ak by ste toto všetko chceli absolvovať, zaskočte k nám (najneskôr o rok), oznam určite nájdete aj na PN-kách! Fotky z tohtotorčnej i minuloročnej Retrodisko nájdete na FB.

A kto to pre vás všetko spískal? No boli to ochotné a šikovné mamičky detí zo ZŠ v Krakovanoch za pomoci kolektívu zamestnancov ZŠ a celý výťažok z akcie je v prospech tejto školy. Takže vám my a hlavne naše deti veľmi ďakujeme.

Reklama

[nggallery id=540]

Autor: Jarka Keprtová Foto: Martina Rajčáková

Populárne články