Connect with us

Koktail

Prezlečte okná a spríjemnite si bývanie

Published

on

Reklama

Príroda sa mení. Zimu vystriedala jar, či skôr hneď leto a hneď sa nám žije veselšie. Ak máte chuť na zmenu aj u vás doma, máme jeden tip. Váš interiér rozveselí, keď „prezlečiete“ svoje okná.

[singlepic id=42294 w=560 h=400 float=center]

Reklama

Je to rýchle a jednoduché riešenie, ktoré môže vniesť príjemnú atmosféru do vašich príbytkov. Tak ako sa menia trendy v obliekaní, mení sa aj móda dekorovania okien. “Momentálne sú veľmi obľúbené dekoračné látky v sviežich jarných jarbách. Od svetlo zelenej, cez žltú až po fialovú či ružovú. Ponuka je naozaj bohatá, takže je z čoho vyberať,” hovorí Zuzana Višňovská zo štúdia Inspira. Keďže materiálov je neskutočne veľa v rôznych cenových hladinách, môžete bez problémov investovať do skrášlenia príbytku. Ak si neviete predstaviť konkrétnu látku v kombinácii s farbami vo vašom interiéri, ponúkajú seriózni obchodníci možnosť zapožičania vzoriek, prípadne aj konzultáciu u vás doma.

[singlepic id=42293 w=400 h=300 float=left]Pri skrášľovaní okien pomôžu tiež trendové koľajnice, či garniže. Na oknách zaujímavo vyzerajú i systémy posuvných japonských stien, či rímske rolety. Japonské steny fungujú na princípe, keď sa v koľajniciach pohybujú voľne visiace panely radené za sebou. Mechanizmy sa vyrábajú na mieru a počet koľajničiek i šírka panelov je variabilná. Použiť môžete rôzne textílie od priesvitných až po zatemňujúce. Podobne dekoratívne sú aj rímske rolety. Na nich sa látka neroluje ako na klasických roletách, ale pomocou mechanizmu sa skladá a vyzerá v skutku štýlovo.
Ak vás niektorá z týchto alternatív zaujala, príďte sa inšpirovať do štúdia Inspira na Kukučínovej ulici v Piešťanoch v blízkosti pošty a ochotný personál vám poradí ako si urobiť svoje bývanie príjemnejším.

Reklama

[nggallery id=2263]

Text a foto: PR

Populárne články