Connect with us

Koktail

Predstavujeme neziskovú organizáciu Otvorená náruč

Published

on

Reklama

V roku 2007 na základe získaných poznatkov a iniciatív mimovládnych organizácií pod názvom Piata žena a Národnej kampane ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny, pod názvom Zastavme násilie na ženách, vznikla na území piešťanského regiónu prvá mimovládna organizácia, zameraná na pomoc obetiam domáceho násilia.

[singlepic id=35803 w=320 h=240 float=right]„Počas piatich rokov činnosti sa na nás obrátilo množstvo žien, ktoré sa stali obeťami násilia hlavne zo strany svojich manželov, druhov ale i vlastných detí. V súčasnosti sú naše služby poskytované nielen ženám, ale i deťom, seniorom no medzi našich klientov sa radia aj muži,“ hovorí riaditeľ Otvorená náruč n. o., Pavol Steinecker.

Reklama

Nezisková organizácia poskytuje svoje služby hlavne v oblastiach sociálneho, právneho a psychologického poradenstva. Zabezpečujú ich dobrovoľní odborníci z daných oblastí. „Patrí im za to nesmierna vďaka nielen nás, ale hlavne našich klientov, nakoľko sú tieto služby poskytované bez finančnej úhrady. Poďakovanie patrí aj všetkým našim partnerským organizáciám a  organizáciám, ktoré nás podporili materiálne alebo finančne,“ dodáva P. Steinecker.

Otvorená náruč nadviazala veľmi dobré vzťahy s organizáciami, ktoré pôsobia v tejto oblasti a to hlavne s Alianciou žien Slovenska, PON (Pomoc obetiam násilia), ministerstvom práce, soc. vecí a rodiny, Trnavským samosprávnym krajom a mnohými ďalšími úradmi i podnikateľskými subjektmi.

Reklama

Od januára 2009 vstúpil do platnosti nový zákon o sociálnych službách, ktorý rozširuje možnosti poskytovania všeobecne prospešných služieb. „Vzhľadom na tieto nové možnosti sme požiadali o rozšírenie činnosti o služby, ktoré je možné v rámci daného zákona poskytnúť. Ide o rozšírenie činnosti ako sociálne poradenstvo, krízová pomoc poskytovaná prostredníctvom telekomunikačných technológií a ďalšie,“ uzavrel Pavol Steinecker, ktorého hlavným zamestnaním je práca mestského policajta v Piešťanoch. V rámci rozširovania povedomia širokej verejnosti o činnosti neziskovej organizácie, zamerali členovia organizácie svoje aktivity aj do radov, handicapovaných detí a umelcov, seniorov a detí z detských domovov.

Organizácia sídli na ul. Bodona 74, Piešťany. Kontakty: tel. 0907456978, e-mail: otvorenanaruc.no@centrum.sk, www.otvorenanaruc.sk.

[nggallery id=1956]

Text: mp Foto: Otvorená náruč

Populárne články