Úvod Koktail Prečo dojčiť?

Prečo dojčiť?

REKLAMA
Esesko

Po odklone dvoch generácií matiek od dojčenia v súčasnosti na Slovensku prebieha jeho renesancia. O tejto téme vychádza mnoho článkov a publikácií audiere.dll. Dojčenie je jednoducho „in“.

Prečo je dojčenie dôležité?

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Niekto by si mohol povedať, že je jedno, ako deti jedia – či sa túlia k mame alebo im ohrejeme umelé mlieko this topic. Nie je to však pravda. Prečo?

Dojčenie je totiž omnoho viac ako len prijímanie potravy. Jeho primárnym účelom je vytváranie mozgových prepojení 아일랜드 영화 다운로드.

[singlepic id=23443 w=380 h=320 float=left]Pri dojčení sa matka s dieťaťom na seba pozerajú, dieťa cíti jej vôňu, chuť mlieka, počuje jej hlas, dotýka sa teplej matkinej pokožky, spolu s ňou sa pohybuje 한국 고전영화 다운로드. Teda sa stimulujú všetky jeho zmysly.

Okrem toho, mozog ako taký získava svoju konečnú podobu na základe vplyvu zážitkov z raného obdobia života WeChat pc version. Tieto zážitky pochádzajú z vytvárania vzťahovej väzby, ktorú formuje (okrem iného) aj dojčenie.

Malý veľký zázrak

Matka dokáže dieťa dojčením nakŕmiť, utíšiť, uspať, upokojiť Minecraft Pokemon Mode. Dá mu pocit bezpečia, odstráni bolesť, dodá energiu, pozitívnu náladu. Dojčenie dokáže znížiť horúčku, ale aj zahriať, keď je zima. A v konečnom dôsledku pomôže vtedy, keď nič iné nepomáha Graph eq download.

Podpora v dojčení

Dnes sa matky dozvedajú o dojčení určitú zmes osobných skúseností a dojmov, ktoré nemuseli byť práve najlepšie 삼성 증권 hts 다운로드. Nedostávajú sa k nim vedecky overené fakty a správne informácie, a preto často zažívajú pocit zlyhania, keď sa im dojčiť z nejakého dôvodu nepodarí centos 6.8 iso 다운로드.

Ideálne je pripraviť sa a nájsť si správne informácie ešte pred pôrodom, alebo následne dobrú podporu v dojčení, založenú na postupoch, ktoré naozaj fungujú ibis paint.

Pomoc, poradenstvo a podporu počas celej doby trvania dojčenia poskytuje prostredníctvom svojich poradkýň aj o. z. MAMILA (www.mamila.sk), ktoré sa tejto téme venuje už takmer desať rokov.

Autor:

Mgr. Alžbeta Pagáčová,poradkyňa pri dojčení, podporná skupina dojčenia v Piešťanoch

Čítajte všetky články o dojčení – TU.

REKLAMA