Connect with us

Koktail

Plávajúce múzeum je otvorené, vyskúšali ho prví námorníci

Published

on

Reklama

Zástupcovia cestovných kancelárií a iných subjektov cestovného ruchu sa oboznámili najnovšou piešťanskou atrakciou. Pri Rybárskom dvore kotví verná kópia starovekej vojenskej lode, ktorá je zároveň múzeom. Návštevníci sa na jej palube premenia na námorníkov.

Loď s názvom Hyperborea sa do Piešťan presťahovala z Trenčína a pri Rybárskom dvore našla bezpečný prístav, kde jej nehrozia útoky vandalov. Rovnaké vojenské plavidlá z čias starých Rimanov slúžili aj pri prieskumných plavbách po prítokoch Dunaja, nadšenci histórie chcú pomocou neho verejnosti dokázať, že aj v našich zemepisných šírkach bol staroveku čulý obchodný ruch.

Reklama

Medzi prvým pozvali na palubu zástupcov subjektov cestovného ruchu, pretože Hyperborea je nepochybne ďalším piešťanským turistickým lákadlom. Navštíviť ju môže každý po telefonickej dohode alebo vo vyhradených hodinách. Súčasťou expozície, ktorá milovníkov histórie pri Rybárskom dvore čaká, je aj staroveká obchodná stanica plná dobových predmetov – od keramiky až po zbrane a oblečenie.

Pozrite si fotogalériu z prezentácie tohto plávajúceho múzea. Navštíviť ho môžete počas prázdnin po telefonickej dohode (0905945 244) alebo v týchto termínoch: streda: o 15.00 h a 17.00 h, sobota a nedeľa o 13.00 h, 15.00 h a 17.00 h.

Reklama

[nggallery id=2370]

Text: Martin Palkovič Foto: Tomáš Hudcovič

REKLAMA

bike-centrum

Populárne články