Connect with us

Koktail

Piešťany opäť zaplaví elegancia na kolesách

Published

on

Reklama

Piešťany sa i tento rok stanú dejiskom výnimočného motoristického podujatia Piešťanské zlaté stuhy – Concours d´ Elégance, ktoré obyvateľom a návštevníkom mesta ponúkne pohľad na výnimočné a nielen historicky cenné modely áut. Organizátori z Veteran car clubu Piešťany a Slovenských liečebných kúpeľov prilákali veľkou kvalitou predchádzajúcich ročníkov množstvo majiteľov jedinečných vozidiel, ktorých vek presahuje v mnohých prípadoch viac ako 100 rokov. Podujatie je naplánované v termíne 8. až 11. júna, pričom vyvrcholí prehliadkou pred hotelom Thermia Palace.

História výnimočného podujatia sa v Piešťanoch začala písať v rokoch 1932 až 1937, kedy sa konali slávne súťaže o najkrajší automobil, známe pod názvom Concours d´Elégance. Boli vyvrcholením cieľových jázd do Piešťan a zúčastňovali sa na nich aj známi kúpeľní hostia či tunajší lekári s nablýskanými automobilmi, napríklad herec Vlasta Burian, spevák Richard Taubner, grófka Geraldína Apponyiová z Oponíc, lekár Ladislav Schmidt a mnohí iní. Minulý rok si mohli obyvatelia a návštevníci mesta užiť historicky prvý ročník podujatia FIVA World Rally 2016, ktorý spestrili vystúpenia bluesovej skupiny Luboš Beňa & Bonzo Radványi, ženské husľové trio Xplosion a množstvo atrakcií pre deti i dospelých. Súčasťou bola i autogramiáda motocyklových legiend Giacoma Agostiniho, Petra Baláža a Štefana Svitka a veľkým lákadlom bol aj exhibičný prelet prúdového lietadla L-29 Delfín.

Reklama

Tradícia súťaže bola obnovená po roku 1980 pod názvom Piešťanské zlaté stuhy – Concours d´ Elégance už ako prehliadka historických vozidiel. Súťažný program obyčajne pozostáva z jazdy na vybranej trase mimo Piešťan. Divácky najatraktívnejšia je však jazda mestom a prehliadka automobilov na Kúpeľnom ostrove s vyhodnotením najkrajších z nich. Vďaka zanieteným milovníkom veteránov môžeme každý rok obdivovať vzácne automobily z rôznych krajín a ich dobovo oblečené posádky. Pred hotelom Thermia Palace sa jednotlivé veterány spolu s posádkou slávnostne predstavujú verejnosti.

-lt/Zdroj: Piešťanské zlaté stuhy – Concours d´ Elégance, Veteran car club Piešťany, Piešťanské informačné centrum/Foto: archív-

Reklama

Populárne články