Connect with us

Koktail

Piešťanská mestská akupunktúra – o malých zásahoch s možným veľkým efektom – dnes v Arte

Published

on

Reklama
Reklama

Architekti niekoľko mesiacov mapovali kolízne miesta či priestory s nevyužitým potenciálom vo verejnom priestore Piešťan. Spolu so študentami Katedry architektúry SvF STU pomenovali ich problémy a navrhli aj rýchle riešenia. Príďte sa pozrieť, ako by mohli malé zásahy okamžite zlepšiť kvalitu života obyvateľov a obyvateliek Piešťan. Prezentácia výsledkov projektu Mestská akupunktúra sa uskutoční 10. decembra o 18:00 h v priestoroch Arta Piešťany na Kollárovej ulici.

Súčasťou večera bude aj ukážka iných prístupov k využitiu malých zásahov. Porozprávať o nich prídu Matúš Lukačovič, ktorý pracuje pre mesto Hlohovec a Mária Štrbíková, ktorá stojí za iniciatívou Cez Kerestúr v Križovanoch nad Dudváhom.

Nasledovať bude diskusia o verejnom priestore s hosťami: architektkou Evou Rohoňovou, architektom Pavlom Pilařom, Matúšom Lukačovičom z odboru stratégie mesta Hlohovec, architektkou a poslankyňou obecného zastupiteľstva Máriou Štrbíkovou a Janou Vitkovou z odboru stratégie mesta Piešťany, ktorá má na starosti architektúru a územný rozvoj. Diskusiu bude moderovať Lívia Gažová.

Reklama

Zbierku nápadov, ktoré vznikli v rámci projektu Mestská akupunktúra si môžete pozrieť na webstránke piestanskyokruh.sk alebo na FB stránke Piešťanský okruh. Doteraz bolo zverejnených deväť nápadov na zlepšenie prostredia Piešťan. Architekti sa zaoberali situáciou na Kuzmányho ulici, vizuálnym smogom pred OD Prior, priestorom pred Barlolámačom, amfiteátrom, dvomi námestiami i sídliskom Adam Trajan.

Piešťanský okruh / red Grafika: Piešťanský okruh 

Populárne články