Connect with us

Koktail

Otcovia a deti si užívali letnú verziu filmu S tebou mně baví svět

Published

on

Reklama

Štyri desiatky otcov a približne rovnaký počet ich detí sa každoročne stretávajú Campingu Pullman na Sĺňave, aby si na pár dní vyskúšali ako to funguje bez mám. Tie sa nápadu svojich manželov nebránia a na začiatku prázdnin si užívajú voľno od svojich rodinných povinností.

[singlepic id=32445 w=320 h=240 float=left]„Chceme deťom ukázať, že sa dá žiť aj pod stanom, že ak si večer neumyjú zuby a dva dni za sebou sa neosprchujú, nič sa nestane,“ vysvetlil myšlienku vzniku tejto tradície jej zakladateľ. Spoločne s priateľmi zobral svoje deti na takýto výlet už osemkrát. Posledných šesť rokov vždy do kempu pri Sĺňave.

Reklama

Výpravy sa zúčastňujú deti každého veku. Mali so sebou už aj také, ktoré sa iba odúčali od materského mlieka, ale teraz s nimi chodí aj odrastená mládež.

[singlepic id=32446 w=320 h=240 float=left]„Manželky sa z toho veľmi tešia. Tri dni majú svoj kľud a individuálny program,“ povedal jeden z otcov. Pre deti je každoročne pripravená zábava v podobe rôznych súťaží, napríklad podvečer hrajú futbal a v noci s baterkami hľadajú poklady. Dospelí sa zabávajú najmä varením rôznych špecialít: „Vždy sa predháňame, kto spraví lepší guláš alebo držkovú.“

Reklama

Táto živelná výprava otcovi a ich detí má názov Apalucha. Spoločne strávený čas a uvoľnenú atmosféru bez bežných starostí si všetci perfektne užívajú.

Text: M. Palkovič Foto: Michal Pavlík

Populárne články