Connect with us

Koktail

Nový maskot mesta Páv Adam navštívil deti, ktoré ho vymysleli

Published

on

Reklama
Reklama

Mesto Piešťany má už niekoľko týždňov nového maskota. Je ním Páv Adam, ktorého dala radnica vyrobiť na základe predlohy škôlkarov z Materskej školy 8. mája 4. Páv Adam sa im prišiel v pondelok, 27. júna, tesne pred prázdninami, osobne predstaviť. Do súťaže „Hľadá sa maskot“ sa zapojilo viac ako 70 detí so 40 výkresmi.

7

Medzi jednotlivými obrázkami sa najčastejšie objavoval motív páva. Porotu zloženú z primátora Miloša Tamajku, výtvarníčky Nadi Mikolášikovej a učiteľky výtvarnej výchovy Julie Džambazovič najviac očaril výkres škôlkarov z Materskej školy 8. mája 4. Keďže krst maskota sa uskutočnil počas víkendu, nie všetky deti sa na ňom mohli zúčastniť. Primátor mesta preto spolu s Pávom Adamom výhercom prišli osobne zagratulovať.

Na výhernom výkrese sa podieľali: Matúško, Samko, Dávidko, Danko, Alex, Dávid, Maťko, Nati, Saška, Marko, Leo, Marko, Julka, Saška, Vaneska a Milicka. Detičky pávovi vybrali aj meno a na výkrese bolo takéto zdôvodnenie: „Páva si deti vybrali na základe povesti o objavení piešťanského bahna a liečivej vody pávom. Meno Adam – najstaršia báseň o liečivých účinkoch piešťanských prameňov je napísaná Adamom Trajanom”.
Páv Adam má už aj založenú stránku na sociálnej sieti a teší sa na všetkých svojich fanúšikov. Ak sa vám na niektorej z akcií, na ktorých sa Páv Adam zúčastní, podarí s ním odfotiť, nezabudnite fotku označiť hashtagom #‎PávAdam.

Reklama

-Text a foto: Mesto Piešťany, Eva Berezcová-

Populárne články