Connect with us

Koktail

Nočná prehliadka starodávnej elegancie

Published

on

Reklama

Jubilejný 20. ročník súťaže Piešťanské Zlaté stuhy – Concours d´élégance vyvrcholil 4. júna neskoro večer pred hotelom Thermia Palace honosnou záverečnou prehliadkou všetkých účastníkov. Vyše päť desiatok oldtimerov sa spolu s dobovo oblečenými posádkami prezentovalo pred početným publikom.

[singlepic id=14508 w=320 h=240 float=left]Červený koberec, silné umelé osvetlenie a kulisa secesného hotela dodali záveru Zlatých stúh výnimočnú atmosféru. Počasie akoby čakalo na záver podujatia, rozpršalo sa až po ohňostroji a odovzdaní cien.

Reklama

Riaditeľ kúpeľov Klaus Pilz a hlavný organizátor súťaže Ján Horňák odovzdali pamätné poháre Petrovi Michálkovi za jeho skovstný De Mesmay (1906) a Karolovi Pavlú, ktorý do Piešťan prišiel s Pragou Mignon z roku 1914. Ocenené bolo aj jediné storočné auto súťaže – Bugatti 13 Františka Ernesta. Najstarším autom, ktoré sa tohto ročníka zúčastnilo bolo Holley Pavla Skálu z roku 1895. Ako priznal jeho majiteľ, je to najstaršie pojazdné auto v Čechách na Slovensku aj v širokom okolí.

Raritou bola účasť plne funkčnej nákladnej Pragy, ktorá pred Thermiou poriadne nadymila.

Reklama

Pozrite si aj fotogalériu oldtimerov v nočnom osvetlení.

[nggallery id=786]

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA

Populárne články