Connect with us

Koktail

Nechajte sa fascinovať rastlinami

Published

on

Reklama

Druhý medzinárodný Deň fascinácie rastlinami bude zahájený pod záštitou Európskej organizácie pre rastlinné vedy (EPSO). Cieľom tejto aktivity je osloviť na celom svete čo najviac ľudí, prebudiť v nich nadšenie pre botaniku, poľnohospodárstvo, udržateľnú produkciu potravín, ako aj pre záhradníctvo, lesníctvo a všetky nepotravinárske produkty ako je papier, drevo, chemikálie, energie a liečivá. Kľúčovým posolstvom bude taktiež úloha rastlín v ochrane životného prostredia.

[singlepic id=42561 w=520 h=340 float=left]Rastliny sú fascinujúce. Z jedného malého semena zasadeného do zeme vzniká mnoho zelených životov – od malých rastliniek až po veľké stromy alebo od okrasných kvetín až po výživné plodiny, ktoré zvieratá a ľudstvo potrebujú na prežitie na tejto planéte. Rastlinní biológovia odhadujú, že celkový počet rastlinných druhov je približne 250-tisíc.

Reklama

„Okrem iného od tejto koordinovanej aktivity očakávame, že virtuálne zasejeme do kolektívneho myslenia ľudí európskeho a svetového priestoru klíčiace semienka poznania, že rastlinná veda má rozhodujúci význam pre sociálne a environmentálne mysliace krajiny dnes a aj v budúcnosti,“ povedala Michaela Havrlentová z Centra výskumu rastlinnej výroby (CVRV) Piešťany.

Deň fascinácie rastlinami sa uskutoční v priestoroch CVRV 15. mája od 9.00 do 14.00 h. Pre návštevníkov budú pripravené praktické ukážky, jednoduché pokusy, expozície a ochutnávky produktov z rastlín.

Reklama

V prípade priaznivého počasia bude sprievodným podujatím vychádzka s odborným sprievodcom, ktorá začne v sobotu 18. mája o 9.00 h na Kolonádovom moste.

-inf-

Populárne články