Connect with us

Koktail

Nebudem predstierať…

Published

on

Reklama

Všetky tie vianočné reklamné kecy a frázy, ktoré nás bombardujú preventívne od polovice novembra z človeka vedia urobiť „nepríjemného spoločníka“. Tabletky proti artróze. Vo vianočnom balení so stromčekom a svetielkami… Akoby sme sa zacyklili, každý v tom svojom „trápení“, nič sa nás netýka, len rýchlo nakúpiť darčeky.

[singlepic id=23066 w=320 h=240 float=left]A predsa, uprostred tejto vysvietenej parády sa mi žiada TO, čo robilo prvé Vianoce ozajstnými. Blízkosť milovaných a istota, že sa práve narodil Niekto, kto ten svet zachráni, že ja si môžem vydýchnuť a dať vareného vínka.

Reklama

Pred tým, než sa strhne vlna charitatívnych podujatí, preto mohli Piešťany zažiť LIGHT OF LIFE – koncert, kde si mal možnosť nechať svietiť na seba to pravé Svetlo, aby ti ukázalo, že nie je len LED-ka značky Chu-Ang-Tchu, ktorá ti je v reálnej tme nanič. Že On stojí za to. Dom umenia 3.12. svietil.

Nemám rada slovné spojenie ako „kresťanský koncert“, núti to škatuľkovať. Áno, boli to vlastne kresťania, ktorí prišli ponúknuť alternatívu, zabaviť sa a zároveň odísť s nádejou, že to Svetlo, ktorého príchod sme si tak zvykli oslavovať nie je detská rozprávka, ale že fakt svieti.

Reklama

[singlepic id=23073 w=320 h=240 float=right]Tí ľudia, čo spievali, hrali a hovorili to však nerobia kvôli peniazom či svätým bodíkom. Kapela Jeno´s brothers sa „teperila“ až z Humenného, a to len aby zdieľala radosť a vďačnosť. Nie to klišé, ktoré tak často počujeme, ale niečo reálne- Niekto reálny, kto si zaslúži pochvalu za to všetko. O to sa postarali eSPé a Lámačské Chvály. Taktiež bolo povzbudzujúce počuť, ako Homo sapiens sapiens, čiže normálny človek dnešného typu, dal svoj život do rúk Bohu a je rád, že to spravil. Že to fakt ešte stále funguje. A jeden by nikdy neuhádol, koľko zaujímavostí môžu spôsobiť rukavice pod UV svetlom. Samozrejme, keď sú na šikovných rukách.

Musím uznať, že reálnosť, prirodzenosť, spokojnosť a odhodlanie rozdávať radosť ma u týchto ľudí dostala. K stresu a gýčovosti, ktoré každozimne zažívame som tam ani nepričuchla. Šprintujúc klzkým chodníkom parku si uvedomujem, že sa začínam tešiť na Vianoce. Vianočné Vianoce.

[nggallery id=1278]

Autorka: Patrícia Proksová   Foto: Matúš Hasil

Populárne články