Connect with us

Koktail

Námornícka imatrikulácia prvákov na Trajane

Published

on

Reklama
Reklama

Krásnu námornícku imatrikuláciu pre svojich najmenších kamarátov pripravili žiačky „deviatej áčky“ spolu s pani Mikeskovou a triednymi pani učiteľkami pani Pechovou a Podhradskou.. Z prváčikov 1. A a 1.B sa stali na jedno popoludnie malí plavčíci, ktorí boli pasovaní za námorníkov školy pani riaditeľkou G. Talačovou. Pondelok 9. a utorok 10. november tak bol pre prváčikov zo Základnej školy F. E. Scherera v Piešťanoch veľmi netradičný.

IMG_6426Deviataci a pani učiteľky si pripravili pre plavčíkov rôzne súťaže a úlohy, aby sa mohli stať námorníkmi na lodi, ktorou pre nich bude ZŠ F.E. Scherera a na ktorej sa doplavia až do posledného ročníka. Každý plavčík či námorník musí vedieť viazať uzly, hádzať dukáty do pirátskej truhlice či vešať oprané tričká na šnúry. Úlohy im išli veľmi dobre a že sú šikovní, presvedčili všetkých prítomných krásnym programom, ktorý si pre nás pripravili. Zaspievali nám, zatancovali, zarecitovali, sľúbili, že budú dodržiavať pravidlá správania a doplavia sa až do deviateho ročníka.

IMG_6442Po tomto už nič nebránilo pani riaditeľke pasovať malých plavčíkov za žiakov našej školy spolu s pracovníkmi Mesta Piešťany – pani Žáčkovou, Skovajsovou, Podobovou a Zámečníkovou. Deti prišiel pozdraviť i viceprimátor Michal Hynek, ktorý im poprial šťastnú a krásnu plavbu a priniesol im i malé darčeky. Darčeky dostali i od nášho Rodičovského združenia a všetkých čakali krásne torty, ktoré upiekli mamimy našich malých plavčíkov – pani Nováková a Víziová.

IMG_6287Prajeme našim plavčíkom šťastnú plavbu a nech im vždy vlaje nad hlavami slniečková, usmiata vlajka.

Reklama

Text a foto: Viera Mikesková (upr.)

 

Populárne články