Úvod Koktail Najobľúbenejšia stavebnica očarila Piešťancov

Najobľúbenejšia stavebnica očarila Piešťancov

Tisíce kociek Lega premenených na zoologickú záhradu, hrdinov Hviezdnych vojen a Príbehu hračiek. To všetko zdobí priestory piešťanského Auparku 최신가요 2019 11월 다운로드. Rozsiahla výstava Lega sa sem na celý september presťahovala z Bratislavy. Stavebnica, ktorá v roku 2000 získala titul Hračka storočia má aj u nás veľa priaznivcov 윈도우7 pro 32비트 다운로드. Počas prvého dňa obdivovali výstavu desiatky detí, ale jedinečné exponáty ohromili aj starších. Pani, ktorá prišla so svojim vnukom považuje Lego za najlepšiu detskú zábavku: „Rozvíja fantáziu, zručnosť, učí ich byť trpezlivými.“

Návštevníci obchodného centra sa s postavičkami z filmov a zvieratami fotia, tí najmenší ich dokonca hladkajú, pôsobia totiž skoro ako živé 궁서체 다운로드. Niektorí ich skúšajú rozobrať, ale kocky sú zlepené. Tabule s nápisom „Nedotýkať sa!“ si nikto nevšíma, každý by chcel kocky držať v ruke a možno aj diela profesionálnych „skladačov Lega“ trochu vylepšiť 어쌔신 크리드 아이덴티티 다운로드.

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba
Knebl
Chlapci na panvici

Milovníci tejto stavebnice sa môžu realizovať doma a potom súťažiť o výlet do Legolandu. Stačí do 19. septembra priniesť vlastný výtvor 삼국지 5 다운로드. Témou je architektúra. Treba postaviť svoj dom, školu alebo inú pozoruhodnú stavbu. Môže to byť Kolonádový most, Napoleonské kúpele, ale aj Bratislavský hrad alebo Eifelova veža Janiceed. Jedinou podmienkou sú rozmery – výtvor by nemal byť väčší než 50x50x100 cm.

Veľký stavebný ruch je teraz v detskom kútiku 이클립스 jad 다운로드. „Ja staviam čarodejnícky dom!“ hovorí dievčatko kamarátke a chce si od nej požičať zopár kociek. Pre tých, čo sa už s Legom hrať zabudli, sú pripravené konzoly, samozrejme s počítačovými „Lego hrami“ Soaon Odyssey Scale.

Podľa PR manažérky Auparku Márie Juritkovej boli všetky piešťanské exponáty vyrobené v  českom Kladne rpgxp 다운로드. „Ich presná výroba je určitým spôsobom utajovaná. Je to však kombinácia ručného spracovania a technológie s konštrukciami, ktorú vlastní spoločnosť Lego.“ O súťaži, ktorá prebehla aj v Bratislave hovorí: „Vystavených bolo viac než 80 modelov a zúčastnili sa takmer všetky vekové kategórie, najviac deti, ale aj dospelí.“

Kocka Lega, tak ako ju dnes poznáme bola navrhnutá v roku 1958, ale trvalo ešte päť rokov, kým výrobca našiel správny materiál sql server 2005 다운로드. Odvtedy vzniklo obrovské množstvo jej variácií, ale všetky do seba zapadajú. Vďaka svojej všestrannosti poslúžilo Lego aj zakladateľom Googlu pri výrobe ich prvého hardwaru a postupne sa stalo popkultúrnym fenoménom. Objavilo sa v Simpsonovcoch, treťom pokračovaní Toy Story a Michel Gondry pomocou neho vytvoril celý videoklip pre skupinu The White Stripes.

Autor: Martin Palkovič    Foto: Martin Palkovič

REKLAMA