Connect with us

Koktail

Na Startupe aj zahraničná návšteva

Published

on

Reklama

V sobotu 12. marca sa v Piešťanoch konal v poradí druhý StartupCamp. Stretli sme sa opäť v slušnom počte, tento raz v Art Jazz Gallery v Kursalone, a okrem tradičného predstavovania sa účastníkov sme si vypočuli i troch (vlastne štyroch) prezentujúcich „startupistov“.

[singlepic id=11331 w=320 h=240 float=left]Ako prvý porozprával svoje skúsenosti Slavo Tomík. Prezentoval projekt Vychytane.sk, ktorý začínal síce iba ako testovacia študentská práca, avšak ujal sa a dnes stránku navštevuje cez 200-tisíc ľudí mesačne. Podľa Slava portál vychytáva to najlepšie z dostupných videí, obrázkov, SMS-siek, citátov, či vtipov.

Reklama

Po Slavovi sme si vypočuli success story Tomáša Hudcoviča, ktorému sa za niekoľko mesiacov podarilo rozbehnúť projekt PNky.sk. Ako všetci vieme, za každým úspešným príbehom sa skrývajú tony tvrdej práce a množstvo prekonaných prekážok a ja som rada, že PNky sú jedným z mála projektov, ktoré sú životaschopné a prinášajú svojmu okoliu skutočnú pridanú hodnotu.

[singlepic id=11335 w=320 h=240 float=right]Tretí prezentovaný projekt bol predstavený Michalom Draganom, konateľom spoločnosti Chilli Business Solutions. Projekt Bartrujeme.sk je síce ešte len v prvotnej beta fáze, avšak na dobrej ceste osloviť slovenskú podnikateľskú scénu, pre ktorú je primárne určený. Skvelé na projekte je, že nie je postavený na imaginárnom dopyte, avšak jeho tvorcovia využili svoje voľné kapacity a vymysleli aplikáciu primárne pre uľahčenie svojej biznis komunikácie, presne v duchu myšlienky „Scratch your own itch.“ (sk. Poškriabte sa tam, kde vás to svrbí) („The easiest, most straightforward way to create a great product or service is to make something you want to use.“ Rework, @37signals).

Reklama

[singlepic id=11337 w=320 h=240 float=left]Zlatým klincom večera bol zahraničný hosť Marius Starcke (StartEurope.at, TheMerger.com), ktorý do Piešťan pricestoval z Viedne. Marius sa predstavil i na ostatnom StartupCampe v Bratislave, avšak jeho prítomnosť v Piešťanoch mala niečo naviac – bolo fajn mať medzi sebou človeka, ktorý sa venuje startupom a podpore začínajúcich projektov v Rakúsku. Marius nám predstavil mnoho aktivít a možností spolupráce medzi slovenskou a rakúskou Startup komunitou, čoho výsledkom bola skvelá diskusia a nové kontakty viacerých účastníkov.

Tešíme sa na vás na ďalšom stretnutí, neváhajte, prídite sa inšpirovať a nazbierať know-how! :)

[nggallery id=565]

Autor: Zuzu  Foto: hugophoto

Populárne články