Úvod História Kanada vs. ZSSR – hokejová bitka, ktorá preslávila Piešťany

Kanada vs. ZSSR – hokejová bitka, ktorá preslávila Piešťany

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Pravdepodobne ani blížiace sa majstrovstvá sveta nepreslávia Slovensko v hokejovom svete viac, než piešťanský súboj juniorských tímov Kanady a Sovietskeho zväzu zo 4 소아온 오디널 스케일 다운로드. januára 1987.

Studená vojna sa blížila ku koncu – už o pár mesiacov mali Gorbačov a Reagan podpísať zmluvu o likvidácii rakiet stredného doletu, ale „hokejová Studená vojna“ medzi Kanadou a Sovietskym zväzom čakala na svoje vyvrcholenie fifa 15 다운로드. Na septembrovom Kanadskom pohári odohrali títo dvaja rivali zápas označovaný za najlepší v histórii. Predchádzala mu však juniorská bitka v Piešťanoch, ktorá vošla do dejín s prívlastkom najväčšia Plus token download.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

V kanadských a amerických médiách má prezývku „Punch-up in Piestany“, športový novinár Gare Joyce o nej napísal celú knihu (When the Lights Went Out: How One Brawl Ended Hockey’s Cold War and Changed the Game) a z hokejových majstrovstiev svete juniorov spravila v Kanade jedno z najsledovanejších športových podujatí 오토캐드 2012 한글판 다운로드.

A o čo vlastne išlo? Rusi nemali čo stratiť, boli vyradení z hry o medaily, ale ak by ich Kanada porazila o päť gólov, získala by zlato Download The cruel angel Teze. Keď dal Theoren Fleury vedúci gól, oslávil ho svojsky – pomocou hokejky naznačil, že má samopal a strieľa do „nepriateľov“. O niekoľko minút nastala bitka day day. Dodnes nie je celkom jasné, kto ju začal. Všetci skoro okamžite zhodili rukavice. Rozhodcovia sa ich len márne snažili od seba oddeliť, a keď sa do bitky pridali aj hráči zo striedačky, bezmocne odišli z ľadovej plochy 고독한 미식가 시즌5 다운로드.

Nepomohlo ani vypnutie svetiel na štadióne, súperi sa mlátili aj po tme. A plné hľadisko zatiaľ skandovalo „My chceme hokej!“

[youtube width=“450″ height=“300″]http://www.youtube.com/watch?v=8ydbATVriqA[/youtube]

[youtube width=“450″ height=“300″]http://www.youtube.com/watch?v=4LdfDBUSVkY[/youtube]

[youtube width=“450″ height=“300″]http://www.youtube.com/watch?v=glQmTqSchB4[/youtube]

Autor: nc

REKLAMA

REKLAMA