Úvod Koktail Na Katarínke počas leta môžete vystúpiť na 30 m vežu

Na Katarínke počas leta môžete vystúpiť na 30 m vežu

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Na Katarínke pribudla počas leta ďalšia zaujímavosť. Nie, že by ruiny kostola a kláštora v malebnej prírode neboli sami o sebe zaujímavé, teraz však pri návšteve Katarínky môžete mať ešte o zážitok viac Samsung pay. Počas letnej sezóny je sprístupnená veža kostola, odkiaľ je úžasný výhľad na malebné okolie, ale i samotný výstup je chvíľami adrenalínovým zážitkom 네이버 영어 사전 다운로드.

Veža na Katarínke bude počas letnej sezóny (júl-august) štandardne otvorená každý deň v čase 9.00-17.00 približne každú celú hodinu 오픈로드 동영상 다운로드.  Vstupy do veže sú možné len s 2 sprievodcami a v maximálnom počte 16 návštevníkov naraz.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

„Permanentné sprístupnenie veže v tomto čase je obmedzené, v závislosti od dispozície sprievodcov, počtu návštevníkov a počasia Windows Activation. V nepriaznivom počasí musí byť veža uzavretá. Z týchto dôvodov negarantujeme jej 100% prístupnosť. Aktuálne informácie o najbližšej prehliadke sú priamo na mieste pod vežou,“ informujú zástupcovia OZ Katarínka na svojej webovej stránke kda popstar.

Na vežu môžu len deti vyššie ako 130 cm a iba v sprievode dospelého Get free pictogram. Na jedno dieťa musí byť vždy jeden dospelý, vzhľadom na nutnosť neustáleho dohľadu a strmé schody až do výšky 30 m. Obmedzenie detí je z dôvodu strmých a dlhých schodov (náročnosť ako na rebríkoch) voicemeter. Výškové obmedzenie malých detí je okrem strmosti schodov aj kvôli výške okenných parapetov, resp. výške okraja vyhliadky – viď foto. Menšie deti by ponad okraj nevideli nič a nemôžu sa zdvíhať na rukách 치외법권 다운로드.

Štandardná prehliadka trvá 25-40 min.

História kláštora sv Download the anthem ringtones. Kataríny siaha do prvej tretiny 15. storočia. Do tohto obdobia bola archeologickým výskumom datovaná kamenná gotická kaplnka v lesoch Malých Karpát na skalnatom návrší nad Dubovským potokom 이프온리 자막 다운로드. Koncom 16. storočia sú zaznamenané údajné zjavenia sa sv. Kataríny istému pastierovi, ktorý na tomto mieste vytvoril v skale malú kaplnku – jaskyňu. V roku 1617 sv. Katarína mala zjaviť Jánovi Mancovi z Dechtíc, ktorý tu oral. Mladík Ján Apponyi, syn bohatého grófa z Jablonice, vedie pustovnícky život v jaskyni na tomto posvätnom mieste. Po násilnom odvlečení rodičmi domov na druhý deň umiera. Ešte dnes je uctievaný ako kandidát svätosti. V decembri roku 1618 majiteľ panstva, gróf Krištof Erdődy, vydal zakladaciu listinu pre kláštor františkánov. V roku 1619 v kláštore už bývali prví dvanásti mnísi.

Viac o pohnutej histórii Katarínky sa dozviete tu.

-th- Zdroj: OZ Katarínka Foto: www.katarinka.sk Video: Andrej Klimek

REKLAMA