Connect with us

Koktail

Na Hubine budú variť tradičnú „kaššu“

Published

on

Reklama
Reklama

Obec blízko Piešťan si pripomenie 660. výročie prvej písomnej zmienky vo veľkom štýle. Majáles na Hubine bude 3. a 4. mája plný hudby, ľudových tradícií a športu. Jeho súčasťou bude varenie hubinskej „kašše“.

[singlepic id=42533 w=320 h=240 float=right]Každý starší obyvateľ Hubiny si pamätá, že vždy v sobotu z každého domu v dedine rozvoniavala kaša. Toto zdravé a výživné jedlo sa pripravovalo z fazule, cíceru, pšenice, krúp, geršlí, zemiakov aj múky. Kaše sa podávali čerstvé alebo prihriate s cibuľou a oškvarkami, prípadne studené s mliekom.

Jednoduchý pokrm našich prababičiek sa z našich jedálničkov postupne vytratil, ale v Hubine a akolí je stále veľa kuchárok, ktoré ho vedia veľmi chutne pripraviť. Práve 660. výročie prvej písomnej zmienky o obci je príležitosťou usporiadať súťaž vo varení hubinskej kašše. Súťaž odštartuje 4. mája o 12.00 h a o víťazovi rozhodnú návštevníci Majálesu o 15.00 h.

Oslavy začnú na Hubine už v piatok 3. mája večer premietaním filmu Pásla kone na betóne. Sobotný program odštartuje Behom okolo Skalky a vyvrcholí koncertom kapely Slniečko.

Reklama

-inf-

REKLAMA

bar052013

Populárne články