Connect with us

Koktail

Na halloweenskom orientálnom maratóne aj tanec s metlou

Published

on

Reklama
Reklama

V nedeľu 14. novembra sa uskutočnil v piešťanskom štúdiu tanečnice a lektorky Nerife prvý ročník orientálnej halloweenskej párty a tanečného maratónu s názvom ORIENT HALLOWEEN PARTY & DANCE MARATON. Zúčastnilo sa ho 22 dievčat a žien, ktoré štyri hodiny tancovali v orientálnych rytmoch, len s krátkymi prestávkami na občerstvenie.

[singlepic id=7412 w=320 h=240 float=left]Nerife, vlastným menom Irén Hlinková, je tanečnica a lektorka pôsobiaca predovšetkým v Piešťanoch a Hlohovci. Svoje hodiny tanca vedie  s citom, spája svet  duševného pokoja a silu krásy tanca. „K svojim žiačkam sa snažím pristupovať individuálne a ukázať každej žene, že orientálny brušný tanec je jedna z najkrajších ženských záľub, ktorá má terapeutické účinky na telo i dušu. Je vhodná pre všetky vekové i vahové kategórie, posilňuje svalstvo a robí telo pružným a mladým, pomáha zabúdať na problémy všedného života a najmä učí ženy byť jemnými, krásnymi a vážiť si samé seba, bez ohľadu na to aký majú vek,“ hovorí Irén Hlinková, [singlepic id=7408 w=320 h=240 float=right]ktorá plánuje podobné tanečné maratóny organizovať pravidelne každé dva mesiace. Mali by byť rôznorodo zamerané, či už spôsobom tanca, alebo oblečením. Pri halloweenskom sa vyžadovali strašidelné kostýmy, a tak napríklad Nerife tancovala ako striga a pomáhala si pri tom metlou. Najbližší orientálny tanečný maratón v piešťanskom štúdiu pripravujú na Nový rok a bude mať názov NEW YEAR ORIENT PARTY & DANCE MARATON v bielom, čo znamená, že aspoň jedna časť oblečenia tanečníc by mala byť biela.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IRr8DssiaEs[/youtube]

Na halloweenskom maratóne mala najmladšia účastníčka 5 rokov. Najstaršia vraj bola v „najlepších rokoch“. Hodiny tanca v štúdiu Nerife nenavštevuje zatiaľ žiaden muž, ale ako Irén Hlinková s úsmevom potvrdzuje, radi by určite nejakých uvítali a to nielen ako divákov, možno už na nových kurzoch orientálneho tanca, ktoré sa budú v štúdiu otvárať v januári budúceho roka.

Reklama

Autor: ht Foto: Tomáš Hudcovič – hugophoto agency

[nggallery id=304]

Populárne články