Úvod Koktail Na halloweenskom orientálnom maratóne aj tanec s metlou

Na halloweenskom orientálnom maratóne aj tanec s metlou

REKLAMA

V nedeľu 14. novembra sa uskutočnil v piešťanskom štúdiu tanečnice a lektorky Nerife prvý ročník orientálnej halloweenskej párty a tanečného maratónu s názvom ORIENT HALLOWEEN PARTY & DANCE MARATON. Zúčastnilo sa ho 22 dievčat a žien, ktoré štyri hodiny tancovali v orientálnych rytmoch, len s krátkymi prestávkami na občerstvenie.

Nerife, vlastným menom Irén Hlinková, je tanečnica a lektorka pôsobiaca predovšetkým v Piešťanoch a Hlohovci. Svoje hodiny tanca vedie  s citom, spája svet  duševného pokoja a silu krásy tanca. „K svojim žiačkam sa snažím pristupovať individuálne a ukázať každej žene, že orientálny brušný tanec je jedna z najkrajších ženských záľub, ktorá má terapeutické účinky na telo i dušu. Je vhodná pre všetky vekové i vahové kategórie, posilňuje svalstvo a robí telo pružným a mladým, pomáha zabúdať na problémy všedného života a najmä učí ženy byť jemnými, krásnymi a vážiť si samé seba, bez ohľadu na to aký majú vek,“ hovorí Irén Hlinková, ktorá plánuje podobné tanečné maratóny organizovať pravidelne každé dva mesiace. Mali by byť rôznorodo zamerané, či už spôsobom tanca, alebo oblečením. Pri halloweenskom sa vyžadovali strašidelné kostýmy, a tak napríklad Nerife tancovala ako striga a pomáhala si pri tom metlou. Najbližší orientálny tanečný maratón v piešťanskom štúdiu pripravujú na Nový rok a bude mať názov NEW YEAR ORIENT PARTY & DANCE MARATON v bielom, čo znamená, že aspoň jedna časť oblečenia tanečníc by mala byť biela.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IRr8DssiaEs[/youtube]

Na halloweenskom maratóne mala najmladšia účastníčka 5 rokov. Najstaršia vraj bola v „najlepších rokoch“. Hodiny tanca v štúdiu Nerife nenavštevuje zatiaľ žiaden muž, ale ako Irén Hlinková s úsmevom potvrdzuje, radi by určite nejakých uvítali a to nielen ako divákov, možno už na nových kurzoch orientálneho tanca, ktoré sa budú v štúdiu otvárať v januári budúceho roka.

Autor: ht Foto: Tomáš Hudcovič – hugophoto agency

REKLAMA