Connect with us

Koktail

Mikuláš vyčaroval úsmevy v Úsmeve

Published

on

Reklama

Pre niekoho je MC skratka pre maloobchodnú cenu, skôr narodení tak označovali audio kazetu alebo ako poznáme z Írska – označenie pred menom, čo znamenalo syn niekoho. Pre nás znamená skratka MC materské centrum – zariadenie, kde najmä mamičky na materskej dovolenke môžu tráviť svoj voľný čas, uniknúť z kolobehu a rutiny, ktoré materská dovolenka prináša so sebou. Rovnako tak i rodiny s malými deťmi a ich blízke osoby tu nájdu možnosť realizovať sa a tráviť voľný čas spoločne. Materské centrum je organizácia o deťoch a rodičoch a najmä pre deti a ich rodičov. Tu každý môže nájsť aktivity a program pre seba a svoje deti, zúčastniť sa pravidelných kurzov i nepravidelných aktivít, ktoré sa viažu k nejakému obdobiu. A takéto obdobie je i na začiatku mesiaca december.

DSC01889

Reklama

Mikulááááš, Mikulááááš, Mikuláááš, zborovo sa ozývalo materským centrom ÚSMEV vo štvrtok 4. decembra. Takmer 40 detí volalo milého bradatého pána, aby ich odmenil za dobré správanie. Prvý však prišiel nečakane čert, ktorý vyvolal plač a strach. Anjelik v tesnom závese mal čo robiť, aby deti utíšil. A až Mikuláš vrátil na tváre detí plné očakávania znova úsmev.
Počas krátkeho uvítania detí s Mikulášom anjelik s čertom priniesli kôš plný dobrôt k ozdobenému vianočnému stromčeku. Tu Mikuláš zasadol na stoličku a mohol konečne rozdávať toľko očakávané sladkosti. Začal vyvolávať mená nedočkavých detí, ktoré ešte zarecitovali, zaspievali pekné pesničky či básničky o Mikulášovi. Nejakých pár foto na pamiatku do albumu a hneď mohlo byť ďalšie dieťa odmenené. Takto to išlo dokola až zostal prázdny kôš a odvšadiaľ sa ozýval šťastný detský smiech a šuchot papierikov od sladkostí.

REKLAMA

Reklama

trhy2-67

Vôňa punču podčiarkovala milú predvianočnú atmosféru. Každý kto prišiel naplnil svoje vnútro pokojom a radosťou, keď videl svoje deti ako sa úprimne tešia z tejto milej akcie. Úsmev je názov materského centra, úsmev je totiž to najkrajšie a najdrahšie čo deti môžu dať.

A to, že sa nezúčastnili iba členky a pravidelní návštevníci, ale bolo možné zazrieť i nové tváre, dáva tušiť, že o materskom centre ÚSMEV sa nesie len dobrý chýr. Preto kto má chuť niečo robiť pre seba a svoje deti, zapájať sa do aktivít, chce nájsť nových priateľov alebo len tak byť so svojou rovnakou krvnou skupinou nech navštívi Materské centrum Úsmev na ulici Andreja Hlinku 41 v Piešťanoch.

Text a foto: dm

Populárne články