Connect with us

Koktail

Máte chuť ísť na bežky? Na Veľkej Javorine sa to už dá

Published

on

Reklama
Reklama

Minulý rok sa začala v Bielych Karpatoch na Veľkej Javorine bežkárska sezóna 1. decembra. Tento rok je to o niečo neskôr, ale ak máte počas víkendu si trochu zašportovať a užiť si zimné radovánky, na Javorine už máte možnosť. Snehu zatiaľ nie je veľa, ale niektoré z trás pre bežky v lokalite sú už zjazdné.

Vo štvrtok 13. decembra prešli členovia OZ Kopanice v pohybe, ktoré sa stará o bežecké trasy v okolí Starej Turej, Vojenskú cestu z Hlaviny na Hamovanie. Je na nej asi 10 cm prašanu a ujazdené zmrznuté koľaje od áut. Terén je tak nevhodný na úpravu  rolbou. „Po okrajoch aj po koľajách sa dá ísť bez problémov. Na korčuľovanie to nebude. Úsek na Prídolí, asi 50 m, je horší kvôli ťažbe, ale dá sa prejsť,“ popísali situáciu v lokalite na svojej FB stránke členovia Kopanice v pohybe.

„Podmienky sú vhodné na turistické bežky smerom na Javorinu, kde snehu pribúda. Na Javorine nám hlásili asi 20 cm snehu, takže aj náš lesný okruh by mal byť zjazdný. Najbližšie dni by to malo vydržať aj cez víkend má byť celodenný mráz. Rolba upravovať nebude,“ dodávajú Kopanice v pohybe.

Reklama

REKLAMA

Takto to vyzeralo vo štvrtok 13. decembra:


-red- Zdroj a foto: FB Kopanice v pohybe

Populárne články