Connect with us

Koktail

Masky mazali rozdiely a stretnutie dalo veľa všetkým

Published

on

Reklama
Reklama

Obdobie fašiangu a s ním spojený čas zábavy je za nami. Tento rok Materské centrum Úsmev v Piešťanoch okrem tradičného karnevalu usporiadalo netradičný. Bol ním prvý integrovaný detský karneval v Piešťanoch. Spolupartnerom totiž bola Slovenská spoločnosť pre spina bifida a/ alebo hydrocefalus. Spojením týchto združení vznikol výborný projekt, ktorý okrem toho, že bol historický, dal veľa obom stranám.
w-_MG_5394 Je jednoduché rozprávať o začleňovaní inak obdarených detí do spoločnosti, no k realizácii sa odhodlá málokto. Pritom vo vyspelých krajinách je to absolútne bežné a nik sa tomu nečuduje. U nás skôr rarita, a stačí naozaj veľmi málo. Chuť a nebáť sa nových vecí, pretože človek sa bojí nového, nepoznaného. A ako inak sa môžu ľudia spoznať, pokiaľ sa nebudú spolu stretávať.

A na našom karnevale sa nestretli iba inak obdarené deti s deťmi, ktoré sú šťastnejšie v živote, lebo sú zdravé. U nás sa stretli rovnocenní priatelia a kamaráti, k nám totiž zavítali postavičky ako macko Pu, včielka Maja, Pipi dlhá pančucha, červená Čiapočka, Snehulienka. Nechýbala Hermiona, malý žltý neposeda Mimoň, či kuchár, alebo futbalisti. Najlepšie na tom bolo to, že ani rodičia nestáli bokom a prišli rovnako prezlečení v maskách. Jašiť sa spolu s deťmi vie máloktorý rodič. Zabudli sme totiž, že aj my sme boli malí.

w-_MG_5273

Túto sobotu veru deti spali omnoho skôr ako zvyčajne. Unavené, no šťastné, tak ako boli šťastní rodičia i organizátori. Cesta dlhá tisíc míl začína jediným krokom. Možno sme urobili prvý krok na dlhej ceste integrácie inak obdarených detí do spoločnosti. Treba len dúfať, že takých spoločných akcií bude viac.

Reklama

w-_MG_5152

-jm- Foto: -th-

Populárne články